شمانیوز
شما نیوز

سقوط وحستناک هواپیمای مسافربری در اندونزی + جزئیات

لاشه هواپیمای خط هوایی "سریویجایا"ی اندونزی که امروز و حدود ۲ ساعت قبل از کنترل رادار خارج و ناپدید شده بود، در اقیانوس پیدا شد.

شبکه "سی ان بی سی" اندونزی گزارش داد که این هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ پرواز ۱۲۸ خط هوایی سریویجایا - "SJ۱۸۲" اندونزی که ۴ دقیقه بعد از برخاستن از فرودگاه این شهر از کنترل رادار برج مراقب پرواز خارج شده بود، مشخص شد که در اقیانوس هند سقوط کرد و همه ۵۶ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

براساس این گزارش، این هواپیما عازم "پونتیاناک" در استان "کالیمانتان غربی" بود که به یکباره ارتباطش با مرکز قطع شد و دیگر پیامی از آن مخابره نشد.

نیروی دریایی اندونزی بعد از ظهر شنبه به وقت تهران اعلام کرد که مکان  سقوط هواپیمای مسافربری  این کشور را یافته است.​

نیروی دریایی اندونزی اعلام کرد که مختصات مکان سقوط هواپیمای خطوط هوایی «سیرویجی» که لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه جاکارتا از صفحه رادار ناپدپدی شد را یافته است. یک مقام نیروی دریایی اندونزی اعلام کرد که شناورهای نیروی دریایی به مکان  سقوط  این هواپیما اعزام شده‌اند.

بنابر گزارش وبگاه ردیاب پرواز«فلایت ریدار» پرواز شماره «اس‌جی ۱۸۲» بیش از ۱۰ هزار پا در کمتر از یک دقیقه کاهش ارتفاع داشته است.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی،  هواپیمای گمشده  از نوع «بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰» است که اولین بار مه سال ۱۹۹۴ پرواز کرد. این هواپیما ۵۹ مسافر داشت.

این هواپیمای مسافربری از فرودگاه بین‌المللی «سوئکارنو-هتا» در جاکارتا بلند شد و مقصدش «پونتیانک» شهری در استان «کالیمانتان غربی» اندونزی بود.

 

 

منبع: برنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied