شمانیوز

رئیس کمیته اپیدمیولوژی کشوری کرونا گفت: مهار کرونای انگلیسی تنها با اقدامات پیشگیرانه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان پذیر است.

حمید سوری رئیس کمیته اپیدمیولوژی کشوری کرونابا اشاره به وضعیت ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در کشور، اظهار کرد: ویروس کرونا با مسافرت و توسط افراد به دیگر مناطق منتقل خواهد شد و یکی از راه های شکستن چرخه انتقال آن رعایت نکات پیشگیرانه و دستورالعمل‌های بهداشتی است.

او ادامه داد: افرادی در بدو ورود به کشور شناسایی شدند که دارای هیچ یک از علائم ابتلا به کرونا نبودند و تست‌شان نیز منفی بود، اما ناقل ویروس کرونای انگلیسی بودند.

عضو کمیته اپیدمیولوژی کشوری کرونا بیان کرد: افراد مشکوکی که به تازگی به کشور بازگشته‌اند باید قرنطینه شده و تحت مراقبت ویژه قرار بگیرند. تمام افرادی که در تماس با این اشخاص بودند هم باید شناسایی و جداسازی شوند.

سوری تاکید کرد: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند باید از خود سوال کنند که در چه زمان و مکانی مبتلا به این عارضه شده اند، اگر در هنگام مسافرت خارج از کشور گرفتار این نوع ویروس شده باشند باید سریعا مقامات بهداشتی را مطلع کرده و‌ فرض را بر این بگذارند که مبتلا به کرونای انگلیسی شده‌اند.

علائم بیماری کرونای انگلیسی با نوع فعلی آن یکسان است

عضو‌ کمیته اپیدمیولوژی کشوری کرونا گفت: با تشخیص افراد مبتلا به بیماری کرونای انگلیسی باید اقدامات ایزولاسیون و جداسازی بیماران انجام شود. علائم این نوع بیماری با کرونای معمولی یکسان است.

او با اشاره به اینکه مهار کرونای انگلیسی با تشدید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان پذیر است، افزود: در حال حاضر با کاهش آمار مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در کشور روبه رو هستیم، اما موضوع مهم این است که این کاهش آمار نباید ما را از مسئله پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌ها غافل کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied