شمانیوز

یکی از موضوعات مهمی که اکثر عروس خانم‌ها پیش از برگزاری مراسم عروسی در مورد آن فکر می کنند و از اطرافیان و ارایشگر خویش می پرسند و نسبت به آن تصمیم گیری می کنند رنگ مو برای روز عروسی است.

نتخاب مناسب رنگ مو برای عروس اهمیت زیادی دارد و جزء یکی از فاکتورهای مؤثر در زیبایی عروس به شمار میرود برای این که چنانچه بدرستی انتخاب نشود امکان دارد عروس را خسته، رنگ پریده و یا حتی بیش از سنش نشان دهد.

 

انتخاب درست و مناسب رنگ مو عروس نه تنها باعث زیبایی بیشتر وی در شب عروسی اش می شود بلکه باعث می شود پس از گذشت چند سال البوم عکس خویش را ورق بزند و از دیدن آن لذت ببرد.

 

زمان رنگ کردن مو قبل از عروسی

بسیاری از اشخاص در روز عروسی خویش یا یک روز پیش از آن موهای خود را رنگ می کنند. این کار درست نیست و توصیه ما این است که حداقل یک هفته پیش از تاریخ عروسی خود موهای خود را رنگ کنید چرا‌که رنگ مو جلوه خود را بعد از گذشت چندین ماه و چندین بار شستشو نشان می دهد و طبیعی تر هم جلوه می کند. در نتیجه چنانچه یک یا دو هفته پیش از تاریخ عروسی موهای خویش را رنگ کنید و تلاش کنید مراقبت های لازم را انجام دهید نتیجه بهترین از رنگ کردن موی خود بگیرید.

 

اگر نمی خواهید رنگ مویتان یک دست باشد

چنانچه شما هم جزء آن گروه از خانم هایی هستید که دوست دارید متفاوت و جذاب در روز عروسی خویش جلوه کنید و از رنگ شدن یک دست مو لذت نمی برید و به دنبال تنوع هستید میتوانید از روش آمبره بعنوان بهترین هایلایت برای روز عروسی استفاده کنید. بعنوان یک عروس به جرأت میتوان مدل بالیاژ و آمبره را بعنوان یک مدل خاص و زیبا امتحان کنید و از آن لذت ببرید. شما میتوانید از رنگ های مختلفی مانند بلوند، شرابی و خرمایی برای هایلایت خود استفاده کنید.

 

به تناژ رنگ پوست تان توجه کنید.

گرمی و سردی تناژ رنگ پوست روی انتخاب هایی مانند رنگ مو تاثیرگذار است. بهتر است قبل از انتخاب رنگ موی مورد نظرتان برای عروسی با استفاده از روش های سردی و گرمی تناژ رنگ چهره نوع پوست خویش را تشخیص دهید آنگاه انتخاب نهایی را انجام دهید.

 

مراقبت های پس از رنگ مو

بعد از انجام رنگ مو تا حداکثر چهار روز موهایتان را با شوینده ها شست و شو ندهید بعد از دو روز با شست و شو با آب موردی ندارد. این عمل باعث می شود تا رنگ مورد علاقه خویش را مشاهده کنید و شامپوها به رنگ مو اسیب نزنند.

 

برای محافظت بیشتر از رنگ مو و سالم ماندن تا شب عروسی آبرسانی و مرطوب نگه داشتن موها را فراموش نکنید، اینکار را با استفاده از سرم های مو پس از حمام و اسپری های دو فاز مخصوص موهای رنگ شده بر روی موها انجام دهید تا درخشندگی آن حفظ شود.

 

زیباترین رنگ مو عروس، تیره یا روشن؟

بسیاری از اشخاص رنگ موی طبیعی خودشان را دوست دارند و به رنگ موهایشان در شب عروسی دست نمی زنند. خیلی از دختر خانم‌ها هم دوست دارند در شب عروسیشان تغییر زیادی بکنند و رنگ مو در ایجاد این تغییر بسیار مؤثر است. ولی نباید بخاطر ایجاد تغییر، رنگ هایی را انتخاب کرد که تناسبی با شما نداشته باشد. نظر آقا داماد را هم در مورد رنگ مو جویا شوید.

 

رنگ موی تیره این خصوصیت را دارد که سن را کمتر نشان می دهد به خصوص رنگ مشکی و البته پوست هم روشن تر بنظر می رسد. برعکس، رنگ موهای روشن ممکن است در بالا رفتن سن عروس مؤثر باشد. به علت اینکه رنگ موی تیره با چشم و ابروی عروس های ایرانی همخوانی بیشتری دارد، بهتر است به سراغ آن ها بروید.

 

یکی دیگر از خصوصیت های مهم رنگ موی تیره تضادی است که با لباس سفید عروس دارد. ولی چنانچه شما بطور طبیعی موهایتان روشن است یا قبلاً آنرا رنگ نموده اید ، اصراری به تیره کردن موها نیست.

 

رنگ های فانتری گزینه های مناسبی برای عروس ها نیستند، به علت اینکه ظاهر غیر طبیعی دارند. به عنوان مثال رنگ موی سبز یا آبی تناسبی با آرایش عروس ندارند. زیباترین رنگ مو عروس با در نظر داشتن چند عامل دست یافتنی می شود.

منبع:بیتوته

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied