شمانیوز

بسیاری از مکان ها در سراسر جهان هستند که هرگز از بازدیدکنندگان استقبال نمی کنند که معمولاً علت های مختلفی مثل مشکلات امنیتی، حفاظتی، جنگ و غیره دارد. در این قسمت از سرگرمی مکان هایی در دنیا که بازدید از آن ها ممنوع است را به شما معرفی خواهیم کرد.

بسیاری از مکان ها در سراسر جهان هستند که هرگز از بازدیدکنندگان استقبال نمی کنند که معمولاً علت های مختلفی مثل مشکلات امنیتی، حفاظتی، جنگ و غیره دارد. در این قسمت از سرگرمی مکان هایی در دنیا که بازدید از آن ها ممنوع است را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

واله-دو-جاواری

1. واله دو جاواری، در برزیل

این منطقه در برزیل قرار گرفته است و یکی از بزرگ ترین مناطق تروریستی در جهان می باشد. قبیله های بزرگی در این ناحیه قرار دارند و زندگی می کنند. ورودی این جنگل های بزرگ توسط دولت مسدود شده است که علت آن هم تامین امنیت افراد می باشد. افرادی که در این ناحیه هستند، هیچ ارتباطی با محیط بیرون ندارند و ممکن است برای افرادی که از آن جا بازدید می کنند، خطرناک باشند یا حتی بیماری انتقال دهند.

 

2. منطقه غیر نظامی یا دی ام زد، در کره

این مکان بر عکس نامی که دارد، شاید بزرگ ترین منطقه نظامی در جهان محسوب شود که حد فاصل بین کره جنوبی و کره شمالی است و یک منطقه کاملا ممنوع می باشد. حتی مقامات رسمی هم اجازه بازدید از این مکان را ندارند.

 

3. سرزمین مار ها، در برزیل

این منطقه یکی از خطرناکترین و ممنوع ترین نواحی روی کره زمین است. این زمین با مار ها پر شده است. این مارها در این منطقه به دام افتاده اند و روز به روز تعداد آن ها افزایش پیدا می کند. به همین دلیل برای امنیت جان افراد، بازدید از آن را ممنوع کرده اند.

 

4. مژگوریه، در روسیه

این منطقه به طور کامل برای بازدیدکنندگان ممنوع است و معمولاً تجهیرات و سلاح های نظامی روسیه در این ناحیه نگهداری می شود و هیچکس هم حق ندارد از آن بازدید کند.

 

جزیره-سنتینل-شمالی

 

5. جزیره سنتینل شمالی

اگر خبر های اخیر را مطالعه کرده باشید ، احتمالاً نام این جزیره را شنیده اید. یک مرد آمریکایی در سال 2018 توسط بعضی از قبیله های این ناحیه به قتل رسید. به همین دلیل از آن به بعد کسی حق ندارد وارد این ناحیه شود. مردم این جزیره معمولاً با نواحی دیگر هیچ ارتباطی ندارند.

 

6. منطقه zone Rogue، در فرانسه

این منطقه هم یکی از محدود ترین مناطق دنیا می باشد که در شمال شرق فرانسه قرار گرفته است. ممنوعیت ها برای ورود به این ناحیه بعد از جنگ جهانی اول ایجاد شد . این منطقه از جنگ جهانی اول آسیب بسیار زیادی دیده بود. هنوز بقایای اجساد انسانی و حیوانی در آن باقی مانده است و بسیاری از سلاح های منفجر نشده ، هنوز در آب و زمین این ناحیه موجود هستند.

 

7. غار آلتامیرا، در اسپانیا

این غار در نزدیکی ناحیه ای مشهور در اسپانیا قرار گرفته است. بعضی از نقاشی های معروف از گذشته باعث شهرت این ناحیه می باشد. ورودی این غار از سال 1977 بسته شد . علت آن هم آسیب هایی بود که توسط بازدیدکنندگان به آن وارد شده بود.

 

8. خزانه جهانی بذر سوالبارد، در نروژ

این ناحیه برای محافظت از سلامت گیاهانی که در داخل کشور وجود دارد ، برای بازدیدکنندگان ممنوع است و هیچ کس حق ورود به آن جا را ندارد.

 

منبع : نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied