شمانیوز

علی اشجع، معروف به مستر غذا از علاقه‌اش در خصوص کمک به رستوران‌داران و معرفی غذاهای ایرانی می‌گوید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، شاید صفحه شخصی او را در اینستاگرام دنبال کرده باشید. وقتی از صفحه متعلق به او در اینستاگرام بازدید می‌کنیم با تصاویر و فیلم‌های جالب از تست انواع غذا در رستوران‌های مختلف مواجه می‌شویم. آنهایی که اهل گشت‌وگذار در اینستاگرام و یا به اصطلاح لاتین اهل فالو کردن صفحات اینفلوئنسرها باشند نام او را بسیار شنیده‌اند و آن را با نام «مستر غذا» یعنی آقای غذا می‌شناسند.

علی اشجع، معروف به مستر غذا فارغ‌التحصیل رشته معماری است، اما به خاطر علاقه‌ای که به تست انواع غذاها دارد و نیز به خاطر علاقه‌اش به تبلیغ رستوران‌ها، مدت‌هاست که میان رستوران‌داران و علاقه‌مندان به تست طعم‌های جدید غذا شهرت یافته است. خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز به همین منظور با علی اشجع گفتگویی را انجام داده است که متن آن را در ادامه می‌خوانید.

شمانیوز: آقای اشجع شما فارغ‌التحصیل رشته معماری هستید، چه شد که به سمت تست انواع غذاها و معرفی رستوران‌ها و کمک به رستوران‌داران روی آوردید؟ 

علی اشجع: من از همان ابتدا به صنف غذا و رستوران‌داران علاقه‌مند بودم و به طور کلی عاشق غذا خوردن هستم و زمانی هم که دانشجو بودم در روز غذای رستوران‌های مختلف را امتحان می‌کردم.

آن زمان که به رستوران‌های مختلف می‌رفتم تصمیم گرفتم برای خودم هم رستوران داشته باشم. بعد از اینکه چنین تصمیمی را گرفتم به سمت فرا گرفتم فنون آشپزی روی آوردم، ولی در حین آموختن بودم که متوجه شدم که رستوران‌ها با مشکل روبه‌رو هستند؛ یعنی با توجه به نیروی انسانی و تأمین مواد اولیه و بوروکراسی حاکم بر آن، کار برای رستوران‌داران کمی مشکل است؛ بنابراین این مسائل سبب شد تا کم‌کم وارد این صنعت شوم و با توجه به تجربیاتی که به دست آورده بودم و نیز با توجه به ارتباطاتی که با مدیران داشتم، تصمیم گرفتم بر رفع مشکل رستوران‌داران و صاحبان این صنعت متمرکز شوم.

مستر غذا

چندین سال است که اقداماتی از قبیل بهره‌برداری انجام می‌دهم و رستوران‌هایی که ورشکست شده‌اند و دیگر توان اجرایی را ندارند و در شرایط کرونا با وضعیت خوبی مواجه نیستند، ایرادات کاری آنها را بررسی و با ارائه راهکار این مشکلات را مرتفع می‌سازیم.

شمانیوز: بعضی از اصلطلاحاً اینفلوئنسرها برای اینکه یک کسب‌وکاری را تبلیغ کنند، مبالغ بالایی را دریافت می‌کنند و به همین دلیل فقط رستوران‌هایی که از وضعیت درآمدی بالایی برخوردارند می‌توانند هزینه تبلیغاتشان را تأمین کنند ولی در مقابل سایر رستوران‌ها که وضعیت کسب‌وکار ضعیف‌تری دارند از پس تأمین این هزینه‌ها بر نمی‌آیند و دیده نمی‌شوند، نظرتان در این خصوص چیست؟

علی اشجع: من دوست دارم هم به رستوران‌داران و هم به مردم کمک کنم. من همیشه در اینستاگرام خود گفته‌ام که مردم به سختی پول به دست می‌آورند و قرار نیست به هر نحوی که شده این پول را از آنها بگیریم؛ یعنی در ازای دریافت پول باید به آنها خدمات خوب، غذای خوب و انرژی خوب ارائه داد.

این دسته از اینفلوئنسرها که مبالغ بالایی دریافت می‌کند به تراکت‌های تبلیغاتی دیجیتال معروف هستند و البته هرچند وجود اینفلوئنسرها برای رونق کسب‌وکار رستوران‌داران ضروری است، اما مشاهده شده که این افراد رقم‌های نجومی دریافت می‌کنند اما ارزش افزوده‌ای برای رستوران‌داران ندارند؛ یعنی دنبال‌کننده فیک یا دنبال‌کننده‌ای دارند به درد آن سبک کار نمی‌خورند.

علی اشجع

من همیشه گفته ام اگر کسی ادعا تبلیغات می‌کند، می‌تواند در مقابل تیم بهره‌برداری و افزایش فروش ما بایستد که فعلاً چنین کسی نتوانسته چنین ادعایی کند. ما می‌گوییم هرکسی بتواند فروش یک رستوران را تضمین کند یعنی به خود ایمان دارد. رستورانی که در سه سال 600 میلیون درآمد داشته، ما در یک ماه درآمد آن را به 600 میلیون رسانده‌ایم. 

شمانیوز: شما علاوه بر اینکه معرفی رستوران‌های تهران را هم انجام می‌دهید، به غذاهای سایر استان‌ها هم علاقه‌مند هستید و مشاهده شده که رستوران‌های سایر استان‌ها را هم معرفی کرده‌اید، چرا به تبلیغ رستوران‌های دیگر استان‌ها علاقه‌مند شده‌اید؟

علی اشجع: صنعت غذایی ایران در دنیا بی‌همتاست و آن‌قدر تنوع غذایی داریم که می‌توان آنها را به دنیا معرفی کرد و عمر ما کفاف معرفی تمام این غذاها را نمی‌دهد و باید نوادگان ما به آنها دست یابند؛ بنابراین تلاش کرده‌ایم تا آنجا که می‌توانیم این غذاها را به مردم و گردشگران معرفی کنیم و برای خودمان یک کتابچه‌ای از اسرار غذاهای ایرانی داشته باشیم.

شمانیوز: در پایان اگر نکته‌ای باقی مانده که لازم است مطرح شود، بیان بفرمایید.

علی اشجع: مردم اگاه هستند و دو دوتا چهارتا و وزن گرماژ و آنالیز غذا رو می‌دانند پس رستوران‌داران با کم فروختن و گران فروختن نمی‌توانند ره صد ساله رو یک شبه طی کنند. یک رستوران طی بازه زمانی ۲ سال به نقطه صفر و بعداز ۲ سال به نقطه سوددهی می‌رسد و اگراز مردم حمایت کنند و مراقب سلامت و هزینه مردم باشند، مردم هم از آنها حمایت می‌کنند؛ پس مشتری ولی نعمت رستوران‌داران است و با وجود آن‌ها رستوران‌ها سرپا می‌مانند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied