شمانیوز
شما نیوز

مصرف داروهایی که برای کرونا خطرناک است

در صورت مصرف این قرصها باعث میشوید سیستم ایمنی بدن شما ضعیف تر گشته و راحت تر به ویروس کرونا مبتلا شوید

 باه ژِروم سالومون، مدیرکل بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرد: “گزارش‌های به دست آمده حاکی از بروز عوارض جانبی جدی پس از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) توسط افراد مبتلا به بیماری کووید 19 است.”

 

آقای سالومون تاکید کرد که مبتلایان به ویروس کرونا در صورت مواجه شدن با تب و درد غیرقابل تحمل از پاراستامول (استامینوفن) استفاده کنند. پیش‌تر اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه نیز با انتشار توییتی توصیه کرده بود که در صورت بروز تب از پاراستامول (استامینوفن) یا آسپیرین به جای سایر داروها استفاده شود.

 

داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) و ممنوعه دارای خواص ضد التهاب و مُسکن هستند که نام ژنریک آنها در فهرست زیر آمده است: ( مصرف این داروها خطر مرگ بخاطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش میدهد )

 

مفنامیک اسید

آسکلوفناک

تیاپروفنیک اسید

آلمینو بروفن

نیفلومیک اسید

سلکوکسیب

دکسکتوپروفن

دیکلوفناک

اتودولاک

اتوریکوکسیب

فنوپروفن

فلور بیپروفن

ایبوپروفن

کتوپروفن

ایندومتاسین

ملوکسیکام

نابومتون

ناپروکسن

پیروکسیکام

سولینداک

 

البته این داروها در سراسر جهان با نام‌های تجاری مختلفی تولید و عرضه می‌شود لذا پیش از مصرف هر دارویی باید به نام ژنریک آن دقت کرد.

 

همچنین باید توجه داشت که در این فهرست داروهایی وجود دارد که ممکن است به دلیل وجود بیماری مزمن تجویز شده باشد لذا مصرف آنها نباید بدون نظر پزشک معالج متوقف شود.

 

وزیر بهداشت فرانسه روز شنبه اعلام کرد که داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و کورتیزون می‌توانند از عوامل تشدید کننده بیماری کرونا باشند.

 

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه با انتشار توییتی توصیه کرد که در صورت بروز تب از پاراستامول (استامینوفن) یا آسپیرین به جای سایر داروها استفاده شود.

 

ایبوپروفن که با نام‌های تجاری ادویل و نوروفن نیز در بازار عرض می‌شود از دسته داروی‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی است که به گفته وزیر بهداشت فرانسه باعث تشدید اثر عفونت در بدن و سخت‌تر شدن روند درمان می‌شود.

 

فروش بدون نسخه داروهای خانواده ایبوپروفن مانند ادولیم در فرانسه ممنوع شده است.

منبع:ایران ناز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied