شمانیوز

داروی دگزامتازون که توسط بسیاری از پزشکان در درمان آنفولانزا تجویز میگردید برای بیماران کرونایی مرگ آور و ممنوع است

. از آنجا که دوره نهفتگی ویروس کرونا طولانیست و در ابتدا ممکن است علائمی همچون تب و..هم نداشته باشید اما مبتلا به ویروس کرونا باشید به هیچ وجه از داروی دگزا متازون استفاده نکنید .عضو کمیته کشوری پیشگیری از کرونا گفت: تجویز و تزریق دگزامتازون برای بیماران مبتلا به کرونا توسط پزشک ممنوع است زیرا باعث مرگ می شود.

 

مسعود مردانی روز شنبه افزود: بر اساس مصوبه کمیته علمی پیشگیری از کرونا، تزریق دگزامتازون به علت افزایش مرگ و میر ممنوع است و در گذشته نیز بسیاری از پزشکان متخصص کم تجربه، این دارو را برای افرادی که مبتلا به آنفلوآنزا بودند، تجویز و تزریق می کردند که باعث مرگ آنها شد.

 

وی اظهار داشت: افرادی که این دارو را تزریق می کنند بدانند که این امر باعث نارسایی تنفسی شده و مرگ و میر را افزایش می دهد.

 

هشدار : این دارو بیماران کرونایی را میکشد

 

این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: دگزامتازون فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد به همین خاطر به پزشکان تاکید شده این دارو را برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز نکنند و اگر پزشک متخصص خواست دگزامتازون را برای بیمار تجویز کند باید دلایل علمی را برای کمیته کشوری پیشگیری از کرونا ارائه دهد.

 

ویروس کرونا با عنوان رسمی «کووید-19» از دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت و تاکنون دهها هزار نفر را در این کشور مبتلا و جان نزدیک به 3 هزار نفر را گرفته است.

 

ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 388 نفر و جان باختگان 34 تن رسیده است.

منبع:ایران ناز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied