شمانیوز

وقتی صحبت از صبحانه در سرتاسر جهان می شود ، به همان اندازه که می توانید "صبح بخیر" بگویید ، می توانید از اولین وعده غذایی روز لذت ببرید.

وقتی صحبت از صبحانه در سرتاسر جهان می شود ، به همان اندازه که می توانید "صبح بخیر" بگویید ، می توانید از اولین وعده غذایی روز لذت ببرید.

از کیک خامه ای خامه ای در برزیل و سوپ نخود مرغوب تونس گرفته تا پنکیک کرکی اوکراینی و نان تست مربا نارگیل شیرین در سنگاپور ، این 21 غذای ویژه بین المللی گزینه غذایی برای هر کام را ارائه می دهند.

و حتی اگر طعم برخی از این غذاها بر اساس انتخاب های معمولی شما غیر منتظره باشد ، ارائه ها کاملاً آشنا هستند. لیست CNN را بخوانید - بدون ترتیب خاص - و در مورد تنوع لذیذ فرهنگ های صبحانه جهان اطلاعاتی کسب کنید. حتی ممکن است برای وعده غذایی بعدی خود نیز الهام بگیرید.

سوئیس

در روزهای هفته ، سوئیسی ها اغلب به صبحانه های سریع اما پر از سیر مانند birchermüesli ، ترکیبی از جو دوسر به سبک گرانولا با میوه و آجیل که معمولاً روی ماست غلیظ سرو می شود ، پایبند هستند.

اما در آخر هفته ها ، وقت صبحانه سوئیسی است. به همراه روستی (پنکیک سیب زمینی) ، پنیرها و برش های سرد ، قسمت اصلی میز برانچ zopf است. این نان تخم مرغ بافته شده شبیه چالا یا بریوش است و با عسل ، کره و مربا سرو می شود.

اتیوپی

هنگام خوردن کوارز (این "صبحانه" به آمهری ، زبان رسمی اتیوپی است) ، احتمال اینکه فرنی بخورید وجود دارد. در حالی که انواع مختلفی از اسامی غلات گرم در سراسر کشور ارائه می شود ، جنفو مرزه یکی از محبوب ترین ها است.

Genfo با مخلوط کردن آرد جو با آب جوش درست می شود تا زمانی که خمیر غلیظ و چسبنده ای ایجاد شود ، سپس به صورت تپه ای در می آید که در وسط آن چاه قرار دارد. سپس چاه با کره شفاف مخلوط شده با بربره ، مخلوط ادویه پیچیده و عروسک های ماست که غالباً در لبه های ژنفو قاشق پر می شوند ، پر می شود.

ژاپن

صبحانه های ژاپنی کاملاً در طعم غذای طعام غذا قرار می گیرند: در واقع ، بیشتر آنچه می توانید برای صبحانه در ژاپن بخورید در هیچ وعده غذایی دیگری در روز بی جا نخواهد بود.

بسیاری از غذاهای آماده صبحگاهی شامل مجموعه ای از بشقاب های کوچک است که هر کدام چند لقمه از یک غذای سنتی ژاپنی دارند. ماهی هایی مانند ماهی قزل آلا یا ماهی خال مخالی ، سوپ میسو ، سبزیجات ترشی و برنج همه نشان داده شده اند. همچنین tamagoyaki وجود دارد ، یک املت نورد کمی شیرین که از لایه های نازک تخم مرغ در یک قالب مستطیل شکل ساخته شده و شکل امضائی به آن می دهد.

ایسلند

روز خود را در ایسلند با تکان دادن لیزی های حیات آور آغاز کنید: روغن کبد ماهی ، منبع فراوان اسیدهای چرب امگا 3 و یکی از محصولات جانبی صنعت ماهی این کشور. اگرچه گفته شده است که برای مقابله با اختلال عاطفی فصلی ، از جمله سایر مزایای سلامتی ، این تنها گزینه صبحانه نیست.

برای یک وعده غذایی صبحانه خوش طعم تر ، یک کاسه هافرگراتور ، یک جو دوسر غلیظ ، میل کنید. روی آن را با آجیل ، کشمش و شکر پر کنید ، یا یک اسکیر ، محصول لبنی غلیظ ماست مانند که در واقع یک پنیر تازه است ، اضافه کنید.

سنگاپور

انبوهی از ظروف سرو شده در مراکز فروشنده ها ، اشتها را در این کشور-شهر آسیایی فریب می دهد. این فودکورت های روباز همیشه برای تجارت آزاد است و دیدن چیزهایی که مردم گرسنه صبح اول کاسه رشته های رشته کاری خوشمزه را جمع می کنند غیر معمول نیست.

برای یک صبحانه سنتی به سبک هاور ، تست کایا یکی از ضروریات است. این ساندویچ تست شده با ظاهری بی ادعا با کایای خوش طعم ، مربا شیرینی که با شیر نارگیل ، تخم مرغ و گاهی برگ پاندان تهیه می شود ، برای رنگ و طعم سبز زنده پخش می شود.

این با قهوه یا چای عالی است ، و هر دکه یا مغازه کایا نان تست را به روش خاص خود درست می کند - پس چرا چند مورد را امتحان نمی کنید؟

مراکش

در کنار چای نعناع ، نان های سمولینا پایه اصلی سفره صبحانه مراکشی هستند. باغیریر دورهای نازک و مخمر دار است که با سوراخ های ریزی پر شده است و به آنها نام "پنکیک هزار سوراخ" یا "کرپ هزار سوراخ" می دهد. به جای شربت افرا ، این نان های سمولینای سبک با کره و عسل بریزند.

هارچا گردهایی به سبک بیسکوییت ضخیم تر و مخلوط شده هستند که پوسته ای ترد از گرد و غبار بلغور درشت دارند. می توان آنها را مانند مافین انگلیسی خرد کرده و با پنیر یا کره ، مربا و عسل سرو کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied