شمانیوز

اگر از محیط محل کارتان رضایت شغلی ندارید یا در یک فضای کسل کننده مشغول به کار هستید این روش ها را برای تقویت روحیه خود و ساختن یک روز کاری شاد بررسی کنید.

اگر از محیط محل کارتان رضایت شغلی ندارید یا در یک فضای کسل کننده مشغول به کار هستید این روش ها را برای تقویت روحیه خود و ساختن یک روز کاری شاد بررسی کنید. 

همه ما گاه به گاه بلوز دوشنبه را دریافت می کنیم ، اما اگر شما اغلب در تلاش برای گذراندن روز هستید ، ما چند روش داریم که به شما کمک می کند زندگی کاری خود را بهبود ببخشید و از کار شاد باشید.

1 زندگی کاری خود را سازماندهی کنید

اگر روز کاری شما اغلب شما را دچار استرس و فشار می کند ، وقت آن است که با سازماندهی بیشتر امور را آرام کنید.

در مرحله اول ، مطمئن شوید که چند دقیقه زودتر برای کار می رسید تا به شما فرصت دهد تا از نظر ذهنی برای روز آماده شوید.

ثانیا ، فضای خود را با پاک کردن هرگونه بی نظمی و نظم سازمان دهید - این شامل پاک کردن میز کار و حذف ایمیل های قدیمی است.

در آخر ، لیستی از تمام کارهایی که آن روز به ترتیب اولویت انجام می دهید ، تهیه کنید. اگر می توانید سعی کنید ابتدا از موارد دشوارتر مراقبت کنید تا وزنه ای از ذهنتان برداشته شود.

2 روشن کردن میز

 تحقیقات نشان داده است که کارگرانی که در طراحی فضای کار خود مشارکت داشته اند تا 40 درصد بیشتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند خوشحال هستند.

 اگرچه ممکن است شما صلاحیت - یا تمایل - برای تزئین یا تنظیم مجدد کل دفتر کار یا محل کار خود را نداشته باشید ، اما سعی کنید با خرید برخی از لوازم التحریر خوب ، قرار دادن عکس یک مناسبت خوش ، یک تقویم خنده دار یا یک قطعه کوچک اثر هنری. حتی می توانید گیاه خوبی برای میز کار خود تهیه کنید.

 یک محیط شاد یک کارگر را خوشحال می کند!

 3  لباس تقویت کننده روحیه بپوشید

 در حالی که بسیاری از ما برای کار ملزم به پوشیدن لباس فرم یا رعایت کد لباس هستیم ، اگر آزادی بیشتری در لباس دلخواه خود دارید ، سعی کنید لباس یا لوازمی را که روحیه شما را تقویت می کند انتخاب کنید.

 چه یک جواهر را انتخاب کنید که یک خاطره خاص را به شما یادآوری کند و چه یک کیف رنگارنگ برای زیباتر شدن روزتان. این لباس تقویت اعتماد به نفس ، افزودن چیز خاصی به لباس کار فرسوده ، واقعاً می تواند روز شما را روشن کند و احساس خوشبختی کند درون خودت

 4 مقداری تنوع به روز کاری خود اضافه کنید

 آنها می گویند تنوع ادویه زندگی است و این هرگز واقعی تر از زمانی نیست که به روز کاری شما می رسد.

 پیروی از همان روز عادی ، بیرون آمدن به سرعت می تواند باعث کسالت و نارضایتی شود ، بنابراین سعی کنید هر روز کمی متفاوت باشید.

 سعی کنید کارهای معمول را به ترتیب دیگری انجام دهید ، با شخص جدید صحبت کنید یا مسیر دیگری را برای کار انتخاب کنید - حتی اگر می توانید حتی از روش حمل و نقل دیگری مانند دوچرخه سواری استفاده کنید.

 اگر واقعاً نمی توانید روز کاری خود را متزلزل کنید ، سعی کنید هر دو روز یک کار جالب و متفاوت را برای استراحت ناهار خود ترتیب دهید. یک وعده عصرانه با دوستانتان نیز یک روش خوب برای داشتن چیزی است که در پایان روز نیز باید منتظر آن باشید - یک روش مطمئن برای سریعتر شدن روز.

 5 در وقت ناهار خود فعال باشید

 اگر روز کاری شما را ناراحت می کند ، سعی کنید با فشار دادن برخی از ورزش ها در وقت ناهار ، شادی فوری به خود بدهید.

 ورزش برای تقویت خوب است عزت نفس و رها کردن استرس ، و همچنین مواد شیمیایی را در مغز آزاد می کند مانند اندورفین و آناندامید که می توانند روحیه شما را تقویت کنند و احساس خوبی به شما بدهند.

 اگر در محل کار امکانات دوش دارید می توانید برای یک ساعت ناهار بروید. متناوباً ، با یک پیاده روی سریع در منطقه محلی ضربان قلب شما افزایش می یابد بدون اینکه عرق کنید. شاید برای خرید ناهار خود به یک فروشگاه محلی بروید.

 6 میان وعده

 روز سختی پیش رو دارید؟ سپس اطمینان حاصل کنید که برخی از میان وعده های سالم را برای کار خود بسته اید تا روحیه شما بالا برود و روحیه شما تقویت شود.

 برخی از مواد مغذی موجود در غذا می توانند بر احساس ما تأثیر بگذارند ، بنابراین سعی کنید غذاهای معروف شادی آور مانند گردو (برای اسیدهای چرب امگا -3) ، موز (برای تریپتوفان تولید کننده سروتونین و منیزیم آرامش بخش) و غلات کامل (برای خلق و خوی تقویت ویتامین های گروه B).

 همچنین ، برای داشتن انرژی آزاد در آهستگی به غذاهای کم GI پایبند باشید زیرا سطح قند خون پایین می تواند منجر به افسردگی و خستگی شود.

 7 نسبت به همکاران خود مثبت و دوستانه رفتار کنید

 صرف نظر از احساسی که دارید سعی کنید هنگام گفتگو با همکاران یک نگرش مثبت و دوستانه اتخاذ کنید - بله ، حتی آنهایی که اعصاب شما را خراب می کنند!

 سعی کنید هرگونه تعارضی را برطرف کنید ، از شایعات مطب پرهیز کنید و با همه رفتار کنید همانطور که دوست دارید با شما رفتار شود - و ممکن است متوجه شوید که در عوض همین مورد را دارید.

 تحقیقات نشان می دهد که عمل لبخند زدن می تواند احساس شادی بیشتری در شما ایجاد کند ، بنابراین سعی کنید لبخند را به همان صورتی که واقعاً احساس می کنید بچسبانید - این فقط باعث افزایش روحیه و شادی در محل کار شما می شود.

 

 8 - قدر واقعیتی که شغل دارید را بدانید

 اگر می دانید که شغل شما مناسب شما نیست اما اکنون با آن گیر دارید سعی کنید از آنچه به دست آورده اید بهترین استفاده را ببرید.

 این شغل ممکن است دائمی نباشد اما هر روز رفتن به آن بدون هیچ احساس هدفی - غیر از رسیدن به پایان روز - به سرعت شما را از کار بیندازد.

 سعی کنید برخی از نکات مثبت در انجام کار را تشخیص دهید ، خواه این نکته باشد که موقعیت شما را به کار رویایی نزدیکتر می کند ، به نوعی به دیگران کمک می کند یا به شما امکان می دهد مهارت های خاصی را ایجاد کنید. اگر شما مثبت فکر کنید سپس خلق و خوی شما به طور طبیعی بهبود می یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied