شمانیوز
شما نیوز

در عرض 24 ساعت بدن تان را سم زدایی کنید + راهکارهای مفید

راهکارهایی وجود دارد که می توانید همین حالا انجام دهید تا سلامتی خود را فقط در یک روز تقویت کنید. و بدن تان را در عرض 24 ساعت سم زدایی کنید.

راهکارهایی وجود دارد که می توانید همین حالا انجام دهید تا سلامتی خود را فقط در یک روز تقویت کنید. و بدن تان را در عرض 24 ساعت سم زدایی کنید.  اگر کمی احساس کندی می کنید یا می خواهید بدن خود را سریع تقویت کنید - نگران نباشید. با انجام برخی تغییرات کوچک در برنامه روزمره ، می توانید یک سم زدایی کوچک به خود بدهید بدون اینکه مجبور شوید رژیم سختی را دنبال کنید.

 

برای سلامتی برنامه ریزی کنید

یک سبک زندگی سالم فقط اتفاق نمی افتد برای انجام این انتخاب های سالم و سم زدایی به بدن ، مهم است که آنها را در طول روز برنامه ریزی و برنامه ریزی کنید.

به جای برنامه ریزی مبهم برای "غذا خوردن سالم تر" یا "انجام برخی از ورزش ها" ، برای روز آینده یک منو تهیه کنید.

دقیقاً آنچه را که می خواهید بخورید و برنامه ریزی کنید در یک زمان - یا چندین بار - برای ورزش ، تعیین زمان ، فعالیت و مکان دقیق.

اهداف سلامتی شما هرچه باشد ، هدف خود را برای روز پیش رو تعیین کنید و مدتی را برای تحقق آن تعیین کنید رخ دادن.

 حتی می توانید وعده های غذایی خود را روز قبل آماده کنید یا مطمئن شوید که فقط مواد لازم را در یخچال دارید - بنابراین وسوسه نمی شوید میان وعده و سم زدایی را خراب کنید!

 ساعت زنگ دار خود را خاموش کنید

 اگر می خواهید سم زدایی خود را برای روزی انجام دهید که باید شروع خوبی داشته باشید.

 اگر می بینید که مرتباً احساس کندی می کنید ، از خواب بلند می شوید و مرتباً چرت و پرت را فشار می دهید ، ممکن است ارزش یک تماس بیدارتر را داشته باشد.

 بدن ما برای بیدار شدن با نور طبیعی سیم کشی می شود ، اما در بعضی از زمان های سال و در مکان های خاص انجام این کار همیشه امکان پذیر نیست.

 چراغ بیداری بخرید که با روشن شدن شما به آرامی از خواب بیدار می شود و به تنظیم الگوهای خواب کمک می کند و باعث افزایش روحیه و انرژی برای بقیه روز می شود.

 خواب یکی از بهترین راه ها برای سم زدایی از بدن شماست - بنابراین سعی کنید مقدار زیادی از آن را شب قبل و بعد از روز سم زدایی خود دریافت کنید. به این ترتیب فردای روز واقعاً احساس مزایا خواهید کرد.

 تمرینات بعدی

 در حالی که یک تمرین برای شما عالی است سلامتی ، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است بهترین کار این باشد که جلسه ورزش خود را تا اواخر روز رها کنید - به ویژه اگر شما به عنوان بخشی از روز سم زدایی خود یک جلسه سخت را برنامه ریزی می کنید.

 مشخص شده است که جلسات تمرینی سنگین در اوایل صبح سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد و ورزشکاران را در معرض خطر ابتلا به باکتری ها و ویروس ها قرار می دهد.

 در حالی که بعید به نظر می رسد یک جلسه آهسته صبحگاهی یا یک جلسه ورزش آرام شما را در معرض خطر زیادی قرار دهد ، سعی کنید هرچه سخت تر باشد را برای اواخر روز پس انداز کنید.

 اگر صبح کمی احساس کندی می کنید ، راهی برای بیدار شدن از بدن بهتر از یوگای آرام و انرژی دهنده نیست.

 نگرش ذهنی مثبت

 بسیاری از ما روز را با تماشای اخبار یا مرور سایت های خبری یا برنامه های خبری در تلفن خود شروع می کنیم.

 اگرچه خوب است که از آنچه در جهان اتفاق می افتد مطلع باشید ، اما می تواند روز تعطیل را با یادداشت منفی آغاز کنید.

 اگر می بینید که برای رسیدن به یک ذهنیت مثبت تلاش می کنید ، سعی کنید روز سم زدایی خود را با خواندن انگیزشی شروع کنید ، نقل قول الهام بخش یا درگیر شدن با دوستان و خانواده در شبکه های اجتماعی.

 شروع روز خود با دید مثبت تری به تقویت روحیه و بهره وری شما کمک می کند. با این کار می توانید جای خوبی برای روز آینده داشته باشید.

 پشت میز خود غذا نخورید

 در یک روز سم زدایی سعی کنید وسوسه کنید که از وقت ناهار خود بگذرید و پشت میز غذا بخورید.

 امتناع از استراحت نه تنها برای سلامت روان شما مضر است بلکه خوردن در حالی که حواس شما پرت است ممکن است به معنای احتمال پرخوری باشد.

 همچنین گذراندن ساعت ناهار در پشت میز کار می تواند با طولانی شدن زمان بی تحرکی جسمی ، سلامتی شما را به خطر بیندازد. برای جلوگیری از احساس سیری و خستگی بعد از ظهر ، بهتر است یک ناهار سبک بخورید - احتمالاً سوپ یا سالاد.

 بیشتر اوقات فعال تر شوید

 نشستن به مدت طولانی شما را در معرض خطر بیماری های خطرناکی مانند بیماری های قلبی قرار می دهد - صرف نظر از اینکه از نظر جسمی فعالیت دیگری دارید.

 اگر در شغلی کاملاً غیرفعال کار می کنید ، سعی کنید بیشتر در طول روز و در هر مکان دیگری جابجا شوید راه شما می توانید.

 راه خوب دیگر برای افزودن فعالیت بیشتر به روز سم زدایی این است که فضای کار خود را مرتب کنید تا همه چیز از دسترس خارج شود. حتی کوچکترین فعالیتهایی که به طور منظم انجام می شود می تواند تفاوتی در سلامتی شما ایجاد کند.

 میزهای ایستاده به عنوان جایگزینی برای نشستن هنگام کار دیده می شوند - این ممکن است به طور روزمره ایده آل نباشد ، اما تلاش برای ایستادن در حالی که در یک روز سم زدایی کار می کنید می تواند راهی عالی برای سوزاندن کالری اضافی و دادن بدن یک افزایش واقعی است.

 یک هشدار تنظیم کنید یا یک یادداشت بعد از آن بنویسید و به شما یادآوری کند که باید بلند شوید و کشیده شوید یا کمی استراحت کنید و دور دفتر بروید.

 شام سالم

 اگر در طول روز توانسته اید به برنامه سم زدایی خود پایبند باشید ، ضروری است که یک وعده غذایی سیرکننده و سالم بخورید تا اطمینان حاصل کنید که عصر دچار وسوسه و میان وعده نمی شوید.

 پروتئین بدون چربی و سبزیجات تازه برای این امر بسیار مفید هستند.

 همچنین ، به جای اینکه جلوی تلویزیون غذا بخورید یا در حالی که از لپ تاپ یا تلفن همراه خود استفاده می کنید ، پشت میز بنشینید و زمانی را برای لذت بردن از وعده غذایی خود اختصاص دهید. خواهید فهمید که با این کار می توانید روی غذای خود تمرکز کنید و بی فکر غذا نخورید ، که دلیل عمده پرخوری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied