شمانیوز
شما نیوز

اسماعیلی در گفتگو با شمانیوز خبر داد؛

حل مشکلات فنی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا ماه آینده

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از حل مشکل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا ماه آینده خبر داد و گفت که مبلغ پرداخت نشده به عنوان معوقه پرداخت می‌شود.

ولی اسماعیلی گرمی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: ما چندین نوع بازنشسته داریم که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری انجام شده و فیش‌های حقوقی آنها در اختیارشان قرار گرفته و هم همسان‌سازی اعمال شده است، ولی ظاهراً برای برخی بازنشستگان تأمین اجتماعی همسان‌سازی انجام نشده و یا برای آنهایی هم که همسان‌سازی انجام شده، فیش‌های حقوقی صادر نشده است.

مشکلات فنی؛ دلیل تأخیر در صدور فیش‌های بازنشستگان

وی افزود: متأسفانه مشکلات فنی و سیستمی به وجود آمده، صدور فیش‌های حقوقی را برای بازنشستگان تأمین اجتماعی با مشکلاتی مواجه ساخته است. پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم که قرار شده مشکل به وجودآمده رفع شود و از ماه بعد در دسترس بازنشستگان تأمین اجتماعی قرار گیرد. همچنین آن دسته از بازنشستگان تأمین اجتماعی که قانون همسان‌سازی برای آنها اعمال نشده، از ماه بعد همسان‌سازی حقوقشان انجام می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق قانون 89 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافته و در این قانون، سال بازنشستگی و پایه حقوق لحاظ خواهد شد.

اسماعیلی گفت: روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی قول داده مباحث مربوط به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مانند نوع پرداخت و درصد افزایش را در سایت این سازمان قرار دهد و اجرایی شدن آن حدود دو هفته به طول خواهد انجامید و اصلاً جای نگرانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: رقم همسان‌سازی برای آن دسته از بازنشستگانی که تا به امروز حقوقشان افزایش نیافته، به عنوان معوقه به آنها پرداخت خواهد شد و به بازنشستگان این قول را می‌دهم تا چند روز دیگر مشکل آنها حل می‌شود و اگر حل نشد، کمیسیون اجتماعی از ابزارهای نظارتی خود بهره خواهد برد.

از پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی چه خبر؟

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره تأخیر دولت در پرداخت بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی گفت: یک اختلافی در این خصوص وجود دارد؛ یعنی مبلغی را سازمان تأمین اجتماعی مطرح می‌کند و دولت هم مبلغی دیگر؛ لذا اختلافی در مبالغ وجود دارد. سازمان تأمین اجتماعی می‌گوید دولت 300 هزار میلیارد تومان بدهکار است و دولت هم این رقم را قبول ندارد و می‌گوید 240 هزار میلیارد تومان بدهی او به سازمان تأمین اجتماعی است. ما پیگیر حل چنین اختلافاتی هستیم تا دولت بدهی خود را پرداخت کند.

اسماعی گفت: از آقای نوبخت می‌خواهیم جلسه‌ای را با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد تا این اختلافات رفع شود.

گقتگو از سعید امینی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied