شمانیوز
شما نیوز

جزئیاتی درباره حذف امتیاز نوار مرزی و طرح تمام وقت معلمان

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره حذف امتیاز نوار مرزی و طرح تمام وقت معلمان توضیحاتی داد.

به گزارش شمانیوز، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره حذف امتیاز نوار مرزی فرهنگیان و طرح تمام وقت توضیحاتی را ارائه کرد.

 

مشروح توضیحات او بدین شرح است:

 

1. حذف امتیاز نوار مرزی به موجب رأی دادنامه شماره 1773 مورخ 99.11.28  دیوان عدالت اداری و بر اساس لغو بخشنامه سازمان اداری و استخدامی صورت گرفته است.

شایان ذکر است که بخشنامه مذکور نه صرفاً برای آموزش و پرورش که برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری الزام  اجرایی دارد و علاوه بر وزارت آموزش و پرورش، کارکنان سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مذکور که در مناطق مرزی خدمت می‌کنند مشمول این مصوبه هستند.

2. حذف بند «ی» و جزء 1 بند الف تبصره 12 بودجه مورد اشاره در ماده 5 تصویب نامه شماره 8013 مورخ 1400.01.29 (موضوع افزایش ضریب سال جاری ) نیز مربوط به مجموع کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است و برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت به طور یکنواخت  اجرا می‌شود. لذا موضوع مطروحه در بند دوم نیز مختص فرهنگیان نیست ولی آموزش و پرورش از طریق مراجع ذی صلاح درخواست کرده تا موضوع را بررسی و درباره آن تجدید نظر کنند.

3. موضوع حذف «طرح معلم تمام وقت» هم  همانطور که از متن رأی دادنامه شماره 1934 مورخ1399.12.19 هیئت عمومی دیوان‌ عدالت اداری مشخص است، متأسفانه بر اساس شکایت یکی از همکاران آموزش و پرورش، مبنی بر درخواست ابطال بخشنامه شماره 22355 مورخ 1399.11.03 وزارت آموزش وپرورش به دیوان عدالت اداری، منجر به صدور این رأی شده  است.

با این حال وزارتآموزش و پرورش با کمک کارشناسان حقوقی خود، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از طریق مکاتبه با مراجع ذی صلاح این مشکل را نیز حل کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied