شمانیوز
شما نیوز

زلزله مهیب در خراسان شمالی + آمار خسارات

زلزله ۵.۵ ریشتری سنخواست خراسان شمالی را لرزاند.

زلزله ۵.۵ ریشتری سنخواست خراسان شمالی را لرزاند. براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در ساعت سه و  ۳۴ دقیقه و ۳۵ ثانیه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین روی داده است.

 

 

زلزله ۵.۵ ریشتری سنخواست خراسان شمالی

 

مختصات جغرافیایی این زلزله  ۳۷.۱۹درجه عرض شمالی و  ۵۶.۷۳درجه طول شرقی در ۱۵ کیلومتری سنخواست و ۶۱ کیلومتری بجنورد عنوان شده است.

این زلزله در بجنورد هم احساس شد.

هنوز گزارشی از خسارات احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

استان خراسان شمالی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار دارد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.

مهم ترین گسل های خراسان شمالی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود ۱۷۰ کیلومتر و راستای شمال باختری- جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می کند.

گسل باغان- گرماب نیز گسلی است با درازای ۵۵ تا۵۰ کیلومتر و راستای شمال، شمال باختری – جنوب، جنوب خاوری واقع است.

براساس آمارهای موجود در سده اخیر ۱۳ زمین لرزه با قدرت بیش از ۵.۵ ریشتر در خراسان شمالی رخ داده است.

زمین لرزه ای با قدرت ۶.۲ درجه ریشتر بهمن سال ۱۳۷۵ و زلزله ۵.۷ ریشتری اردیبهشت ماه سال ۹۶ در بجنورد و مانه و سملقان، خسارات جانی و مالی در پی داشت.

 

 

 

پرپایی چادر در مناطق زلزله خراسان شمالی

چادر اسکان اضطراری و توزیع اقلام ضروری بین حادثه دیدگان روستای شورک شهرستان گرمه در پی وقوع زلزله توسط تیم های پشتیبانی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی پرپا شد.

 

 

چادر1

چادر2

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied