شمانیوز
شما نیوز

آغاز ثبت نام واکسن کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال

ثبت نام واکسن کرونا برای افراد 75 سال به بالا در سامانه salamat.org امکان پذیر شد.

ثبت نام واکسن کرونا برای افراد 75 سال به بالا در سامانه salamat.org امکان پذیر شد. ثبت نام واکسن کرونا ادامه دارد به نظر می رسد واکسیناسیون سنین 80 سال به بالا به پایان رسیده است وزارت بهداشت در اطلاعیه دیروز خود اعلام کرد که سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا به نشانی salamat.gov.ir برای متولدین ۱۳۲۵ و قبل از آن فعال شد.

 

 

 

آغاز ثبت نام واکسن کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال

 

19 اردیبهشت ماه سامانه سلامت ثبت نام واکسن کرونا به نشانی  salamat.gov.ir  به منظور ثبت نام متقاضیان دریافت واکسن راه‌اندازی شد. در ابتدای راه اندازی فقط متقاضیان 80 سال به بالا امکان ثبت نام در این سامانه را داشتند اما حالا افراد 75 سال به بالا هم می توانند با مراجعه به این سامانه برای تزریق واکسن کرونا ثبت نام کنند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت،  تاکنون دو میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۴۰۷ هزار و ۵۱۹ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۶۰ دوز رسید.

 

 

نحوه ثبت نام در سامانه سلامت ثبت نام واکسن کرونا

 

در درگاه ورودی این سامانه نوشته است: به منظور زمان بندی و نوبت دهی تزریق واکسن کووید-۱۹ بر اساس سند ملی واکسیناسیون برای گروه های سنی اعلام شده، لطفا از طریق این درگاه نسبت به ثبت نام و درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود اقدام کنند، طی روزهای آینده، زمان و محل تزریق واکسن از طریق پیامک به تلفن های همراه ارسال خواهد شد.از روز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، سامانه تحت عنوان سامانه ثبت نام واکسن کرونا توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا بطور جامع در کشور انجام شود. توجه داشته باشید که ثبت نام در این سامانه کاملاً رایگان است و پرداخت هرگونه وجهی در هنگام ثبت نام واکسن کرونا، توصیه نمی‌شود.

سامانه ثبت نام واکسن کرونا یک سامانه جامع بوده و همه مردم کشور با در دست داشتن اطلاعات هویتی خود باید در سامانه ثبت نام کنند. پس از جمع آوری اطلاعات افراد، زمان بندی واکسیناسیون کرونا به اطلاع همه خواهد رسید که این موضوع می‌تواند بر اساس اولویت بندی‌های وزارت بهداشت تعیین شود.

 

 

شرایط ثبت‌نام واکسن کرونا

 

قبل از اینکه به مراحل ثبت نام واکسن کرونا بپردازیم، لازم است ابتدا شرایط ثبت نام واکسن کرونا را با هم مرور کنیم. درست است که همه افراد می‌توانند در این سامانه ثبت نام نمایند و اطلاعات خود را اظهار نمایند، اما بطور حتم اولویت بندی خاصی برای واکسیناسیون عمومی مردم توسط وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است و گروه‌های پرخطر مانند کادر درمان، پزشکان و پرستاران، افراد مسن و دارای بیماری‌های خاص و … در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند.با این حال محدودیتی برای ثبت نام واکسن کرونا وجود ندارد و شما می‌توانید در نوبت دریافت واکسن قرار بگیرید.

 

 

در حال حاضر قرار است به ترتیب زیر، افراد مورد واکسیناسیون قرار بگیرند:

۱- افراد بالای ۸۰ سال

۲- افراد بالای ۷۵ سال

۳- افراد بالای ۷۰ سال

۴- افراد بالای ۶۵ سال

۵- افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و سن آن‌ها بین ۱۶ تا ۶۴ سال است.

۶- سایر مردم

 

 

نکات مربوط به سامانه واکسیناسیون کرونا

 

به همه جامعه هدف برای واکسیناسیون کرونا، پیامک داده خواهد شد و زمان بندی دریافت واکسن اعلام خواهد شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت، پیش بینی شده است که ۱.۵ میلیارد پیامک برای این فراخوان گسترده نیاز است.

هر کسی که در این زمان‌بندی، واکسن دریافت کند و آن واکسن دو مرحله‌ای باشد، نوبت دوم واکسن خود را ۴ هفته بعد دریافت خواهد کرد.

برای انجام واکسیناسیون کرونا، نیاز به پرداخت هیچ گونه وجهی نیست و این کار به طور کاملاً رایگان انجام خواهد شد.

هرگونه مراجعه حضوری به پایگاه‌های سلامت برای اخذ نوبت واکسیناسیون کرونا ممنوع است و همه مراحل به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

تنها نشانی معتبر برای ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied