شمانیوز
شما نیوز

چیا ربیعی پناهنده کرد در آلمان مدال شجاعت می گیرد + فیلم

چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی با ایستادگی مقابل یک مرد مهاجم جان عده ای را نجات داد و حالا در آلمان به یک قهرمان تبدیل شده است.

به گزارش شمانیوز: چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی با ایستادگی مقابل یک مرد مهاجم جان عده ای را نجات داد و حالا در آلمان به یک قهرمان تبدیل شده است. چیا ربیعی یک پناهجوی ایرانی ۴۲ ساله که به همراه دخترش در اردوگاه پناهندگی در وورتسبورگ در جنوب آلمان زندگی می‌کند قرار است نشان شجاعت ایالت بایرن را دریافت کند.

چیا ربیعی روز جمعه در مقابل مهاجمی که با چاقو و به صورت بی‌هدف به عابرین در مرکز شهر ورتسبورگ حمله می‌کرد، ایستاد و مانع اقدامات او شد.

 

 

مهاجم که یک جوان ۲۴ ساله سومالیایی است هم اکنون در بازداشت پلیس است. او قبل از مداخله چیا ربیعی سه زن را کشت و به ۷ نفر دیگر چاقو زد.

چیا ربیعی تنها عابری نبود که تلاش کرد جلوی این مهاجم را بگیرد ولی او بیش از دیگران خود را به خطر انداخت و چند بار تلاش کرد تا چاقو را از دست این فرد خارج کند درحالی که اقدام او می‌توانست منجر به آسیب جدی یا کشته شدن خودش شود. پلیس شهر ورتسبورگ نهایتا با شلیک به پای مهاجم او را دستگیر کرد.

حال این پناهجوی ۴۲ ساله که اهل مهاباد در استان آذربایجان غربی است به قهرمان رسانه‌های آلمان و مردم در ایالت بایرن تبدیل شده است.

رسانه‌های آلمانی از جمله بیلد و تاگس اشپیگل با او مصاحبه کرده‌اند و مارکوس زودر، نخست‌وزیر ایالت بایرن که از حزب دموکرات مسیحی است گفته است به چیا نشان شجاعت ایالتی می‌دهد.

ویدیوهایی از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن‌ها اقدام شجاعانه چیا ربیعی مشاهده می‌شود. این ویدیوها بارها به اشتراک گذاشته شده است.

چیا ربیعی به تلویزیون باواریا گفت که او ترسی نداشته و اگر می‌ترسید مانند دیگران عقب می‌نشست و یا فرار می‌کرد. او به روزنامه بیلد هم گفته که تلاش کرده با کوله‌پشتی خود مانع اقدامات مهاجم شود و چاقو را از دست او خارج کند ولی موفق نشده است.

ربیعی گفته که آموزش هنرهای رزمی دیده است و به همین دلیل از این موقعیت ترسی نداشته است.

او از اینکه چرا زودتر به صحنه درگیری نرسیده اظهار تاسف کرد و گفت که وقتی به صحنه رسیدم یک زن ‌خون‌آلود روی زمین افتاده بود اگر ۵ یا ۱۰ دقیقه زودتر رسیده بودم شاید کسی کشته نمی‌شد.

چیا ربیعی گفت: «شب خوابم نمی‌برد. ناراحتم که زودتر آنجا نبودم تا او را کاملا متوقف کنم. نمی‌خواهم قهرمان خوانده شوم، به دلایل وجدانی این کار را کردم.»

او که اکنون در فرآیند پناهندگی است گفت که این کار را برای مردمی انجام داده که به او پناه داده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied