شمانیوز
شما نیوز

فوری/ خاموشی ها ادامه دارد!

خاموشی های پی در پی برق یکی از معضلات این روزهای کشورمان شده است. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، در گفت و گو که با خبرنگار اقتصادی داشته است درباره این معضل خاموشی سراسری توضیحاتی ارائه داده است.

پایگاه خبری شمانیوز: خاموشی های پی در پی برق یکی از معضلات این روزهای کشورمان شده است. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، در گفت و گو که با خبرنگار اقتصادی داشته است درباره این معضل خاموشی سراسری توضیحاتی ارائه داده است.

 

گرمی هوا و نحوه مصرف مشترکین در تمام ادوار یکی از بهانه‌های قطعی انرژی در این مملکت به حساب می‌آید تا سرپوشی بر بی‌برنامگی شرکت‌های مربوطه باشد. دو نیروگاه برق از مدار خارج شده و تنها دلیلی که برای این معضل مطرح شد، نقص فنی بود که طبق گفته مسئولان در هر صنعتی ممکن است رخ دهد.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو اظهارکرد: حدود یک هزار مگاوات نیروگاه جدید برق را از دیروز راه‌اندازی کرده‌ایم اما همچنان تولید برق تکمیل نشده است و علاوه بر این طی دو روز گذشته متاسفانه تعدادی از نیروگاه‌ها از مدار خارج شده‌اند و تولید با کاهش مواجه شده است. این موضوع موجب شد که فرکانسی که در شبکه است و وظیفه دارند زمانی که چراغ تولید و مصرف برق به صورت لحظه‌ای مختل می‌شود و مشکل جدی دارند، منجر به عملکرد شوند و در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور وارد عمل می‌شوند.​

 

وی افزود: با خارج شدن نیروگاه‌ها از مدار طی دو روز گذشته شاهد خاموشی و قطعی‌هایی خارج از برنامه در سطح استان تهران و همچنین شهرستان کرج بودیم. بعد از رفع نقص و بازگشت برق از واحدها و کاهش باری که اتفاق افتاد مشکل قطعی برق که به صورت ناگهانی اتفاق افتاده بود، برطرف شد. برای ادامه هفته اگر قرار بر تغییر یا اصلاحی در روند توزیع برق صورت گیرد قطعا به از طریق مشترکین و مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

قطعی برق زندگی را مختل کرد

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: همانطور که می‌دانید در دو شب گذشته با قطعی برق شاهد ضعیف و قطع شدن اینترنت و آنتن تلفن‌های همراه بودیم که وابستگی‌هایی به برق دارند اما پیش‌بینی شده که برای سایت‌ها که باتری و ذخیره‌ساز داشته باشند تا آنتن‌های تلفن همراه در مدار قرار بگیرند. همچنین در رابطه با قطعی آب که به برق وابسته است نیز هماهنگی‌هایی صوت گرفته که ایستگاه‌های اصلی تغذیه‌کننده برق مراکز پمپاژ در اولویت‌های قطعی نباشند تا اختلالی در آبرسانی به مشترکین رخ ندهد. پش‌بینی می‌شود ظرف چند روز آینده با اقدامات اساسی که مد نظر است مشکلات برطرف شود.

رجبی مشهدی ابراز کرد: در مجموع در تلاش هستیم این موضوع را برطرف کنیم و برای هفته آینده که گرمای هوا غالب است مشکلات و محدودیت‌ها قطعا وجود خواهد داشت و برای بعد از آن در تلاش هستیم نواقص و مشکلات رفع کنیم و به شرایط پایدار برسیم. قابل ذکر است قطعی‌های ناگهانی و بی‌برنامه کنونی به دلیل نواقص خود نیروگاه‌ها رخ داده که به صورت ناخواسته ممکن است در هر بخشی رخ دهد. این دو نیروگاه خارج شده از مدار با فاصله چند ساعت دچار نقص شدند و در نهایت منجر به اتفاقاتی که شاهد آن بودیم شدند.

سخنگوی صنعت برق در پایان خاطرنشان کرد: گفتنی است روزهای بسیار گرمی را تا انتهای هفته تجربه خواهیم کرد که برای این چند روز باقی‌مانده لازم بر این است که هموطنان و مردم در جهت همکاری با شرکت توزیع برق اهتمام لازم و کافی را ورزند و به اصلاح و کاهش مصرف برق بیش از پیش توجه کنند تا از این موج نیز عبور کنیم. لازم بر این است که صنایع بزرگ و تولیدی‌ها که میزان برق قابل توجهی را مصرف می‌کنند به همکاری خود در جهت کنترل مصرف برق ادامه دهند و تا ساعاتی که بر اساس مصوبه هیات دولت تعیین شده کاهش مصرف داشته باشند تا به شرایط پایدار طی روزهای آتی برسیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • شهلا حضرتی

    سلام علت اینکه دو بار در روز برق می‌ره چه می‌باشد یعنی یه ساعت کمه که شب هم برق میبرید بابا انصاف داشته باشید