شمانیوز
شما نیوز

گرم ترین روز تهران/ اهوازی ها ذوب شدند

هوای تهران تا 40 و شهر اهواز تا 50 درجه سانتی گراد افزایش می یابد.

به گزارش شمانیوز: هوای تهران تا 40 و شهر اهواز تا 50 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام و آسمانی صاف پیش بینی شده است. طی سه روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده که امروز شدت ناپایداری‌های همرفتی در این مناطق بیشتر است.

طی روزهای سه شنبه تا جمعه با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر، کاهش نسبی دما همراه با بارش پراکنده در این مناطق روی می‌دهد. همچنین از سه شنبه تا پنجشنبه در نیمه جنوبی کشور افزایش محسوس دما پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز چهارشنبه تا جمعه در نوار شرقی کشور و جنوب غرب وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش بینی شده است.

طی دو روز آینده شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و فردا تا جمعه دریای خزر مواج است.

بنا به این گزارش، حداکثر دمای هوای امروز اهواز 45 درجه بالای صفر پیش بینی شده که آخر جمعه به 49 درجه و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به 50 درجه افزایش خواهد یافت.

همچنین بیشینه دمای هوای تهران امروز به 40 درجه می رسد و وزش باد جنوب شرقی با سرعت 9 تا 17 کیلومتر برای آسمان آفتابی پایتخت پیش بینی شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied