شمانیوز
شما نیوز

بمب گذاری در پارک ملت صحت دارد؟

بامداد شنبه 19 تیرماه ساعت 12:52 صدای انفجار پارک ملت تهران را فراگرفت ساکنین محل به سرعت در خیابان ها ریختند.تاکنون علت اصلی این حادثه مشخص نشده است.

به گزارش شمانیوز: بامداد شنبه 19 تیرماه ساعت 12:52 صدای انفجار پارک ملت تهران را فراگرفت ساکنین محل به سرعت در خیابان ها ریختند. تاکنون علت اصلی این حادثه مشخص نشده است.صدای این انفجار علاوه بر پارک ملت تهران در ستارخان، شهران و سعادت آباد هم احساس شده است.

 

پایگاه خبری رکنا در خبری مدعی شد علت اصلی این حادثه بمب گذاری بوده است در صورتی که علت اصلی این حادثه تاکنون توسط هیچ مقام مسئولی ابلاغ نشده است.رکنا نوشت:

️باز هم بی‌تدبیری در پوشش اخبار انفجارهای بامدادی در شبکه خبر

بخش خبری بامدادی شبکه خبر، شب گذشته تصاویری از دو آتش سوزی مجزا را به عنوان دلیل صدای انفجار در تهران منتشر کرد و در اقدام عجیبی دیگر، ویدیویی را از شبکه های اجتماعی منتشر کرد که خانمی در آن می‌گوید بمب گذاشته‌اند!

شبکه خبر ساعتی بعد، این دو ویدیو را تکذیب کرد اما همین دو ویدیو به صورت گسترده با استناد به شبکه خبر پخش شده بود!

فاصله صدا‌سیما با محل انفجار تنها چند دقیقه است!

 

در اولین ساعات بامداد برخی از کاربران فضای مجازی از یک صدای مهیب در تهران خبر دادند. شبکه خبر نیز اعلام کرد حادثه مربوط به آتش‌سوزی در یک ساختمان در اطراف پارک ملت است.

اما ساعت ۲ بامداد معاون امنیتی استاندار تهران اعلام کرد که «بنده در محل‌ حادثه حضور دارم. تنها یک انفجار آن هم داخل پارک ملت صورت گرفته است.»

به گفته تسنیم گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا این حادثه تروریستی بوده گفت: در حال بررسی ابعاد و علت حادثه هستیم و پس از اطمینان اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

به گفته خبرنگاران حاضر در محل صدای انفجار شنیده شده، اما هیچ خبری از آتش‌سوزی نیست. شبکه خبر دقایقی قبل اعلام کرد که ظاهراً یک شیء ناشناس در محوطه پارک ملت منفجر شده است که خوشبختانه هیچ تلفات یا خسارتی به بار نیاورده است.

همچنین به گزارش ایسنا پس از شنیدن صدای انفجار عوامل امدادی و انتظامی در محل حاضر شدند ولی خوشبختانه هیچ خسارت یا مجروحی نداشته است.

 

 

 

ساعت ۲۴ بامداد: شنیده شدن صدای انفجار

برخی از کاربران فضای مجازی گفته‌اند این صدای مهیب از غرب تهران شنیده شده اما شبکه خبر اعلام کرده که این صدای مهیب از شمال تهران شنیده شده است.

همچنین ایسنا به نقل از سخنگوی آتش‌نشانی گفته اغلب این تماس‌ها در محدوده پارک ملت بودند. دو ایستگاه به محل اعزام شده اما هنوز اطلاع دقیق‌تری در دسترس نیست.

ملکی گفته  این امکان وجود دارد که صدای شنیده‌شده مربوط به حادثه نبوده باشد؛ چرا که آتش‌نشانان هنوز اثری از وقوع حادثه مشاهده نکردند.

خبرگزاری برنا اعلام کرده که این انفجار در ساختمانی در حوالی پارک ملت رخ داده است.

این در حالی است که خبرگزارش فارس اعلام کرده نیروهای پلیس و آتش‌نشانی بر اساس گزارش‌های دریافتی از مردم در حال بررسی محدوده پارک ملت هستند. اما هیچ اثری از انفجار یا آتش‌سوزی در منطقه دیده نمی‌شود. حاضران به خبرنگار فارس گفتند منشأ انفجار دقیقا مشخص نیست.

پیش از این فیلم‌ها و تصاویری در برخی رسانه ها منتشر و به انفجار امشب منتسب شده بود که صحت ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied