شمانیوز
شما نیوز

چه پوستی و چه لیزری؟+مزایا و معایب انواع لیزر

این روزها دیگر از بین بردن موهای زاید صورت و بدن با روش‌های سنتی چندان طرفداری ندارد و لیزر جای خود را در بین زنان و مردان باز کرده است.

به گزارش شمانیوز، گذر زمان و تغییر سبک زندگی مردم سبب گشته که مو‌های زائد تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم مردم در سراسر جهان شود. اگرچه پیش‌تر، این موضوع تنها یکی از دغدغه‌های بانوان بود، اما امروزه مو‌های زائد یکی از دغدغه‌های آقایان نیز به حساب می‌آید. داشتن بدنی بدون مو‌های زائد، علاوه بر اینکه سبب تمیزتر و جذاب‌تر دیده شدن بدن می‌شود، تاثیر بسزایی بر بهداشت فردی نیز دارد. با این حساب کاربری لیزر به عنوان یک راه درمانی این روزها اهمیت یافته و لیزر در بین همه مردم جای خود را باز کرده است. اما باید دانست با وجود انواع دستگاه‌های لیزر، کدامشان برای پوست شما مناسب‌ترند؟

چه لیزری مناسب پوست شماست؟ مزایا و معایب انواع لیزر

از قدیم روش‌های مختلفی برای از بین بردن مو‌های زائد بدن وجود داشته‌اند. شیو کردن بدن، استفاده از دستگاه اپیلیدی و اپیلاسیون بدن از اصلی‌ترین روش‌هایی بودند که مردم در سراسر دنیا برای از بین بردن مو‌های زائد خود استفاده می‌کردند، اما با روی کار آمدن انواع دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد، که می‌توانستند رشد این مو‌ها را تا حد زیادی کاهش داده و یا متوقف سازند، روش‌های دیگر تا حد زیادی کنار گذاشته شدند و مردان و زنان سراسر دنیا، به استفاده از دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن مو‌های بدن خود روی آوردند.

با افزایش محبوبیت این دستگاه‌ها، انواع مختلف‌تری از آن‌ها وارد بازار شدند. همین موضوع سبب گشت که انتخاب بهترین دستگاه برای مردم دشوارتر گردد. برند‌های مختلف، دستگاه‌های متفاوتی را تولید می‌کنند، اما هیچ یک به درستی توضیح نمی‌دهند که دستگاه لیزر تولیدی آن‌ها چه تفاوتی با سایر دستگاه‌های لیزر دارد. همین موضوع نیز انتخاب را دشوارتر می‌کند. هر یک از این دستگاه‌ها برای نوع مشخصی از پوست‌ها مناسب هستند و انتخاب صحیح دستگاه لیزر مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی بر میزان جواب‌گیری از دستگاه داشته باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا ۳ نوع رایج دستگاه لیزر را به شما معرفی کنیم و با بررسی مزایا و معایب هر یک از انواع آن‌ها بگوییم چه لیزری مناسب پوست شماست. در این مطلب همچنین بهترین دستگاه لیزر برای آقایان و خانم‌ها را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

leyzer2

رایج‌ترین دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد

به طور کلی ۳ نوع دستگاه لیزر بسیار رایج در کشور ما وجود دارند که در اکثر کلینیک‌های لیزر مو‌های زائد مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این دستگاه‌ها می‌توانند برای نوع خاصی از پوست مناسب باشند. در ادامه این ۳ دستگاه را به شما معرفی می‌کنیم.

لیزر Nd:YAG

یکی از مهم‌ترین لیزر‌هایی که در بسیاری از کلینیک‌های لیزر مو‌های زائد کاربرد دارد، دستگاه لیزر Nd:YAG است. این نوع لیزر نیز به نوبه خود دارای مزای و معایبی است. پیش از اینکه مزایا و معایب این دستگاه را با شما به اشتراک بگذاریم، ابتدا در رابطه با چگونگی عملکرد این دستگاه به شما خواهیم گفت.

دستگاه لیزر Nd:YAG چگونه کار می‌کند؟

این نوع لیزر‌ها در لامپی برقی یا یک لیزر دیودی به صورت اپتیک پمپ شده‌اند و با طول موجی ۱۰۶۴ نانومتری در مادون قرمز، نور منتشر می‌کنند. دستگاه‌های لیزری که مبتنی بر تکنولوژی ان دی یاگ هستند نیز خود متعددند و لیزر دکا را می‌توانیم برترین آن‌ها بدانیم. این دستگاه لیزر علاوه بر اینکه تکنولوژؤی ان دی یاگ را در خود جای داده است، از تکنولوژی الکساندرایت نیز بهره‌مند است.

مزایای لیزر ان دی یاگ

طول موج مناسب لیزر ان دی یاگ امنیت آن را بیشتر می‌کند.

برای رنگ‌های مختلف پوست مناسبند.

گزینه مناسب برای کسانی که مو‌های نازکی دارند.

معایب لیزر ان دی یاگ

با درد بیشتری همراهند.

تاثیرات کمتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد.

دستگاه لیزر Nd:YAG برای چه پوستی مناسب است؟

معمولا دستگاه لیزر ان دی یاگ برای انواع مختلف پوست‌ها، با انواع رنگ‌ها گزینه مناسبی به حساب می‌آید، اما این دستگاه لیزر مناسب‌ترین گزینه برای کسانی است که پوست تیره‌ای دارند، زیرا دستگاه لیزر مو‌های زائد ان دی یاگ، جذب ملانین کمتری دارد. همین موضوع نیز سبب می‌گردد که این دستگاه برای کسانی که پوست تیره‌تری دارند، ایمن‌تر باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت

اگر اقداماتی برای انجام لیزر مو‌های زائد انجام داده باشید، حتما نام این دستگاه پیشتر به گوشتان خورده است. لیزر الکساندرایت را می‌توانیم رایج‌ترین نوع لیزر بدانیم که می‌تواند برای انواع مختلفی از پوست‌ها گزینه بسیار مناسبی باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه سرعت نسبتا بالایی در از بین بردن مو‌های زائد بدن دارد و از همین رو نیز معمولا برای قسمت‌های وسیع بدن، مانند لیزر کل بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای سیستم خنک کننده است که سبب می‌گردد به هنگام انجام لیزر مو‌های زائد، فرد درد و سوزش کمتری را احساس کند.

مزایای لیزر الکساندرایت

به سیستم خنک کننده مجهز است.

قطر تابش آن به قسمت‌های مختلف بدن قابل تغییر است.

دستگاهی قدیمی است و سابقه بسیار خوبی دارد.

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای از بین بردن مو‌های زائد بدن است.

معایب لیزر الکساندرایت

طول موج بالایی دارد.

جذب ملانین زیادی دارد و گزینه مناسبی برای پوست‌های تیره نیست.

لیرز الکساندرایت برای چه پوستی مناسب است؟

لیزر الکساندرایت معمولا برای پوست‌هایی که رنگ روشن و یا گندمگون دارند گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید. پس اگر پوست روشنی دارید، دستگاه لیزر ان دی یاگ مناسب شما نیست و برای نتیجه گرفتن بهتر است لیزر الکساندرایت را انتخاب کنید.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر مو‌های زائد دایود، نسبت به دو دستگاه دیگر، ^ جدیدتر به حساب می‌آید و در همین مدت کوتاه نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگرچه گفته می‌شود که نتیجه‌گیری از این دستگاه نسبت به دستگاه‌های لیزر دیگر کمتر است، اما این نوع دستگاه لیزر نیز می‌تواند برای نوع خاصی از پوست، گزینه مناسبی باشد.

دستگاه لیزر دایود چگونه کار می‌کند؟

این لیزر پالس‌هایی با طول موج‌های ۸۰۰ تا ۸۱۰ متری ساطع می‌کند و سبب می‌گردد که مو‌های زائد بدن از بین رفته و یا کمتر شوند. گفته می‌شود این نوع دستگاه مناسب‌ترین گزینه برای نژاد ایرانی‌هاست.

مزایای دستگاه لیزر دایود

عمق نفوذ بیشتری نسبت به لیزر الکساندرایت دارد.

پالس‌های یکنواختی دارد و در نتیجه ریسک آن کاهش می‌یابد.

برای پوست‌های تیره هم گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

معایب دستگاه لیزر دایود

افرادی که پوست تیره دارند، به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

تکنولوژی جدیدتری دارد و نتایج طولانی مدت آن هنوز مشخص نیست.

zer

دستگاه لیزر دایود برای چه پوستی مناسب است؟

معمولا این دستگاه لیزر برای رنگ پوست‌های مختلف گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید. اما به طور کلی لیزر دایود گزینه بسیار مناسبی برای پوست‌های نسبتا روشن و گندمی است. به همین خاطر نیز گفته می‌شود این نوع لیزر برای نژاد ایرانی گزینه درستی به حساب می‌آید.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد برای زنان کدام است؟

بهترین دستگاه برای هر فردی می‌تواند متفاوت از فرد دیگری باشد. پیش‌تر ۳ نوع رایج دستگاه‌های لیزر را به شما معرفی کردیم، این که کدام نوع لیزر بهترین انتخاب برای شماست تماما به نوع و رنگ پوست شما بستگی دارد. انتخاب صحیح نوع دستگاه لیزر می‌تواند سبب گردد که نتایج بهتری بگیرید. پس در انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد مناسب پوست‌تان، نهایت دقت را به خرج دهید و پس از خواندن نکات گفته شده اقدام نمایید.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد برای مردان کدام است؟

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، امروزه لیزر مو‌های زائد تنها محدود به بانوان نمی‌شود و بسیاری از مردان سراسر دنیا نیز اقدام به از بین بردن مو‌های زائد خود می‌کنند. اما شاید برای بسیاری از مردان سوال باشد که کدام نوع دستگاه لیزر مو‌های زائد مناسب آن‌هاست؟

معمولا مردان، مو‌های ضخیم‌تری نسبت به زنان دارند، اما اینکه کدام نوع لیزر برای آن‌ها مناسب است نیز تماما بستگی به تیره یا روشن بودن رنگ پوست و مو‌های زائد و صاف یا مجعد بودن آن‌ها بستگی دارد. در نتیجه نمی‌توانیم یکی از دستگاه‌ها را به عنوان بهترین گزینه برای آقایان انتخاب کنیم. برای آگاهی نسبت به اینکه کدام دستگاه لیزر مناسب شماست، لازم است با یک متخصص مشورت کنید تا راهنمای شما باشد.

منبع: برترین‌ها

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied