شمانیوز
شما نیوز

انفجار مهیب در غرب تهران/ شهران به شدت لرزید + عکس

صدای مهیب یک انفجار منطقه شهران تهران را لرزاند.

به گزارش شمانیوز: صدای مهیب یک انفجار منطقه شهران تهران را لرزاند.صدای انفجار به حدی بود که باعث وحشت ساکنین منطقه شده است. گزارش های اولیه از انفجار گاز در حوالی خیابان قدس شهران و ساختمان مسکونی افرا خبر می دهد.

هم اکنون، خودروهای آتش نشانی در صحنه حاضرند و به امداد رسانی مشغول هستند.

شهران واقع در منطقه ۵ شهرداری تهران است که از شرق به محله جنت آباد از غرب به محله کن از شمال به کوه‌های دامنه البرز و پارک جنگلی کوهسار و از جنوب به محله شهر زیبا محدود میشود.

 
 

1

 

 

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۰:۵۸ بامداد یک مورد حادثه انفجار در یک ساختمان در محله شهران جنوبی، خیابان قدس به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان ۵ طبقه روی همکف دارای ۶۳ واحد بود. این ساختمان کاربری اداری، تجاری، مسکونی داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در طبقه دوم این ساختمان انفجار نسبتا شدیدی رخ داده بود. شدت انفجار به حدی بود که دیوار‌های همین واحد و دو واحد کناری آن تخریب شده بود. همچنین بخشی از نمای ساختمان در بیرون ساختمان تخریب شده بود. خوشبختانه انفجار به طبقات بالایی و ساختمان‌های مجاور خسارت چندانی وارد نکرده بود.

ملکی تصریح کرد: یک دستگاه خودروی پژو به دلیل ریزش آوار بر روی آن دچار خسارت شده بود. خوشبختانه این انفجار منجر به آتش سوزی نشده بود و فقط یک انفجار کوتاه بود که منجر به شعله وری نشده بود. یک خانم جوان ۳۵ ساله در لحظات اولیه به دلیل شدت حرارت دچار مصدومیت شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه کاربری ساختمان بیشتر اداری بود، خاطرنشان کرد: کسی در داخل ساختمان و چند نفری که در داخل ساختمان بودند خودشان خارج شده بودند و مشکل محبوس شدن افراد در ساختمان را نداشتیم. ایمن سازی لازم انجام شد.

ملکی تصریح کرد: با حضور کارشناس آتش نشانی و بررسی‌های اولیه که صورت گرفت مشخص شد نشت گاز شهری در داخل همین واحد و ایجاد شعله و جرقه باعث این حادثه شده است.

به گفته ملکی، عملیات مذکور در ساعت ۴:۱۸ بامداد به پایان رسید.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: شهروندان پیش از ترک منزل یا محل کار خود حتماً از بسته بودن شیر گاز وسایل گازسوز همچنین همیشه از عدم پوسیدگی شیلنگ‌ها و بست‌های مربوط به این نوع وسایل اطمینان حاصل پیدا کنند، زیرا احتمال دارد به دلیل همین پوسیدگی‌ها، به مرور نشت گاز روی دهد و به محض روشن شدن یک چراغ، شاهد انفجار باشیم.
 
 
2
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied