شمانیوز
شما نیوز

مردی که پای یخ زده خود را قطع کرد + عکس

مردی که پای متلاشی شده خود را قطع کرد. اما اصل ماجرای قطع پا چه بود؟ در ادامه عکسی از مردی که پای خود را قطع کرد مشاهده می کنید.

مردی که پای متلاشی شده خود را قطع کرد. اما اصل ماجرای قطع پا چه بود؟ در ادامه عکسی از مردی که پای خود را قطع کرد مشاهده می کنید.

ژان بالْسْرود هیچ وقت خود را قهرمان نمی‌دانست و معتقد بود آن مردمانی که او را زنده نگه داشتند قهرمانان واقعی هستند. وقتی کشتیِ «ژان بالْسْرود» توسط آلمانی‌ها مورد حمله قرار گرفت، او و همرزمانش دانستند که در این نبرد، شانسی ندارند. در حالی که تنها امیدوار بودند تلفاتی اندک بر دشمن وارد سازند، خودشان بر تخته‌پاره‌ای سوار شدند و کشتی‌شان را منفجر نمودند.

 

فرار در بین برف ها

بالسرود به سمت ساحل شنا کرد و دید که هم‌قطارانش توسط نیرو‌های آلمانی محاصره شدند. وقتی آن‌ها برای دستگیر کردنش آمدند، موفق شد به ۲ تن از آن‌ها شلیک کند تا بمیرند. سپس در میان برف‌ها، گریخت.

 

قطع پا برای فرار از یخ زدگی

بالسرود خیس بود، قایقش را از دست داده‌ بود و در میان سرما و یخبندان، گرفتار شده‌ بود. او ۹ هفته در میان برف پیاده راه رفت. پایش یخ زد و او مجبور شد خودش، قطعش کند و با طنابی محل زخم را محکم ببندد تا از گسترش قانقاریا در بدنش جلوگیری نماید. در مسیر، او دچار یک بهمن شد و به‌مدت ۴ روز در میان برف‌ها مدفون گردید.

 

او از میان برف‌ها تونلی حفر کرد و توانست به گروهی از روستاییان برسد. آن‌ها او را با برانکاردی حمل کردند و در نهایت، بالسرود از آن مهلکه جان سالم به در برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied