شمانیوز
شما نیوز

تهران و البرز 6 روز تعطیل شد + جزئیات

بنابر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهور تمامی ادارات استان تهران و البرز از سه شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل می باشد.

به گزارش شمانیوز: بنابر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهور تمامی ادارات استان تهران و البرز از سه شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل می باشد.  

 

«حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به تعطیلات پایان هفته گفت: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است و مشمول جریمه می‌شوند. تنها تردد بین شهرهای زرد قابل انجام است. بنابراین کماکان این ممنوعیت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی و بالعکس به قوت خود باقی است.

وی درباره تردد با حمل و نقل عمومی ادامه داد: حمل و نقل عمومی از ابتدای شیوع کرونا مشمول ممنوعیت تردد نشده و تنها با محدودیت مواجه بوده‌اند.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا درباره پیشنهاد تعطیلی سه روزه در تهران و کرج خاطرنشان کرد: این درخواستی بود که از سوی وزیر محترم بهداشت مطرح شده بود، دیروز در جلسه مطرح شده و پیشنهاد به تایید ریاست محترم جمهوری رسیده و جزییات از سوی قرارگاه عملیاتی منعکس خواهد شد.

قاسمی همچنین درباره فعالیت اصناف گفت: در شهرهای قرمز گروه یک مشاغل اجازه فعالیت دارند. لیست گروه یک مشاغل نیز مشخص است. مابقی مشاغل نیز یا باید فعالیت‌شان متوقف شود مانند استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌‌های ورزشی سرپوشیده و ... برخی از مشاغل نیز مانند رستوران‌ها اگر به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند، مشکلی برای فعالیت نداشته اما در شرایط قرمز نمی‌توانند پذیرش مشتری داشته باشند.

وی درباره چگونگی برگزاری مراسم عرفه، عید غدیر و محرم ادامه داد: ما باید براساس شرایط کشور در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم. واقعیت نیز این است که در شرایط پیک پنجم هستیم و وضعیت بیماری مطلوب نیست.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: روند شهرهای قرمز درحال افزایش است. با توجه به روند افزایش بیماری تصمیماتی که اتخاذ می‌شود، متناسب با حفظ سلامت مردم است. ما تجربه برگزاری مراسم عرفه، عید غدیر و محرم را در سال گذشته داشته‌ایم. در سال جاری نیز شالوده اصلی همان دستورالعمل‌های سال قبل است و یک سری تغییرات جزیی صورت گرفته است که براساس آن اقدامات نیز انجام می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده است که براساس دستورالعمل‌های قبلی اقدام شود و اگر لازم باشد، تغییراتی ایجاد شود این تغییرات از طریق قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied