شمانیوز
شما نیوز

درخواست تعویق کنکور ارشد 1400

یکی از مهم ترین دلایل درخواست تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰ از طرف داوطلبان، تطابق زمانی آزمون با پیک پنجم کروناست، قطعی های گسترده برق و گرمای هوا از دیگر دلایل دخیل در این موضوع هستند.

به گزارش شمانیوز: طی روز های اخیر بسیاری از داوطلبان با تشکیل کمپینی خواستار تعویق کنکور ارشد به دلیل شرایط کرونایی شدند. یکی از مهم ترین دلایل درخواست تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰ از طرف داوطلبان، تطابق زمانی آزمون با پیک پنجم کروناست، قطعی های گسترده برق و گرمای هوا از دیگر دلایل دخیل در این موضوع هستند.

 

داوطلبان زیادی به علت شیوع دوباره کرونا و گرما به علت قطعی برق خواستار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 شده اند تا بتوانند تاریخ برگزاری آن را به تاخیر بیاندازد. آزمون ارشد قرار است در روزهای 6، 7 و 8 مرداد ماه برگزار شود که در صورت تعویق آن اطلاع رسانی می شود.

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور کارشناسی ارشد جدول زمانبندی این آزمون را منتشر کرده و بر روی سایت sanjesh.org قرار می دهد . داوطلبان می بایست ضمن اطلاع از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام خود را انجام داده و با برنامه ریزی و مطالعه منابع مفید آمادگی لازم برای حضور در جلسه آزمون را کسب نمایند .

در این میان ممکن است به دلیل پیشامدهای مختلف شاهد تعویق کنکور کارشناسی ارشد باشیم که اخبار و اطلاعیه های مختلف در این خصوص از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد .

امسال نیز به دلایل مختلفی نظیر شیوع ویروس کرونا ممکن است شاهد تغییراتی در زمان برگزاری آزمون ارشد باشیم که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته و جزئیات مربوط به تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .

 

تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

سال گذشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که از 16 آذر ماه آغاز شده بود پس از یک بار تمدید در 28 آذر ماه به پایان رسید و داوطلبان جامانده از ثبت نام این آزمون از 14 لغایت 16 بهمن ماه فرصت داشتند علاقه مندی خود را اعلام نمایند . سازمان سنجش زمان برگزاری این آزمون را 28 و 29 فروردین ماه اعلام کرده بود و متقاضیان باید خود را برای رقابت در این بازه زمانی آماده می کردند .

 

آزمون ارشد سال گذشته به علت همزمانی با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و مهم تر از همه به علت افزایش شیوع بیماری کرونا چندین بار به تعویق افتاد و سرانجام در اواسط مرداد ماه برگزار شد . با توجه به این که شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد احتمال تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیز وجود خواهد داشت .

 

ستاد مبارزه با بیماری کرونا در صورت شیوع دوباره ویروس کرونا دستورالعمل تعویق کنکور ارشد را صادر می کند و سازمان سنجش موظف است ضمن موافقت آن زمان جدیدی برای آزمون ارشد در نظر گیرد .

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 در خرداد ماه نخواهد بود و زمان جدید برگزاری آن 6 تا 8 مرداد خواهد بود .

 

حال این سوال مطرح می شود که آیا کنکور ارشد 1400 عقب می افتد و ممکن است در صورت افزایش انتشار این ویروس شاهد عدم برگزاری آزمون ارشد یا تاخیر مجدد زمان این آزمون باشیم ؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که طبق اظهارات معاون آموزشی وزارت علوم کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ طبق روال سالیان گذشته برگزار خواهد شد اما در صورت لزوم زمان جدیدی برای آن در نظر گرفته می شود که به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد و صفحه اینستاگرام کارشناسی ارشد اخبار و اطلاعیه های مربوط به آن را دنبال کنند .

 

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از ملزومات این آزمون می باشد که چند روز قبل از برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۰ منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد . داوطلبان می بایست پس از مراجعه به سایت مذکور و درج اطلاعات ثبت نامی پرینت کارت خود را تهیه نمایند .

 

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

با تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 بسیاری از داوطلبان جامانده از ثبت نام که تا این زمان فرصتی برای مطالعه و آماده سازی جهت شرکت در آزمون را نداشته اند خواستار ثبت نام و اعلام علاقه مندی خود می باشند . از طرفی ممکن است برخی داوطلبان بخواهند به دلیل رفت و آمدها حوزه امتحانی خود را تغییر دهند . بر این اساس سازمان سنجش همچون گذشته تمهیداتی را فراهم می آورد تا تمدید مهلت ثبت نام ارشد میسر شود .

 

کمپین تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰

اخیر پویشی به نام «تقاضای تعویق آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰» از سوی داوطلبان کنکور ارشد به ثبت رسیده  که طی آن خواستار تعویق آزمون کارشناسی ارشد در سال جاری هستند. برخی از داوطلبان بیان کردند که تمام سال را با کرونا درگیر بوده ایم، برخی از دانشجویان به واسطه کرونای جهش یافته یا مبتلا شده اند و یا آنکه از اعضای خانواده پرستاری کرده اند از این رو می طلبد تا مسئولان نیز با ما داوطلبان همکاری کنند و به فکر ما باشند.

 

اخیرا، چنین اخبار و پیام هایی به دست سازمان سنجش رسیده و سخنگوی سازمان سنجش نیز اعلام کرده است که هر گونه تاخیر و یا تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 بر عهده ستاد ملی مبارزه با کروناست و اگر دستور تعویق برگزاری کنکور ارشد از سوی این سازمان صادر شود ما نیز همکاری های لازم را انجام خواهیم داد.

 

با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 که قرار بود در آخر اردیبهشت ماه برگزار شود، به علت شیوع کرونا به تعویق افتاده، پیش بینی ها بر آن است که کنکور ارشد وزارت علوم نیز به تاخیر بیوفتد. اما با این وجود تنها مرجع رسمی اعلام تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰، ستاد مبارزه با کرونا می باشد که قرار است در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied