شمانیوز
شما نیوز

ماجرای تجاوز جنسی در شرکت علی بابا

بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی چین علی بابا یک مدیر را به اتهام تجاوز جنسی اخراج می کند.

به گزارش شمانیوز: بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی چین علی بابا یک مدیر را به اتهام تجاوز جنسی اخراج می کند. علی بابا در بیانیه ای اعلام کرد که “سیاست تحمل صفر در برابر سوء استفاده جنسی” دارد.

این شرکت می گوید: “ما طرف های مربوطه را که مظنون به نقض سیاست ها و ارزش های ما هستند حذف کرده ایم و یک گروه کاری داخلی ویژه برای بررسی مشکل و حمایت از تحقیقات در حال انجام پلیس راه اندازی کرده ایم.”

 

بر اساس گزارش رسانه های محلی ، این تحقیقات پس از آن صورت می گیرد که یک کارمند ناشناس با ارسال یک پست داخلی مدعی شد که مدیرش در یک سفر کاری به شهر جینان در استان شاندونگ شرقی در اتاق هتل به او تجاوز جنسی کرده است.

 

او جزئیات حمله ادعایی مدیر و مشتری سوپر مارکت خود جینان هوآلیان را به تفصیل شرح داد و گفت که مجبور است در هنگام شام مشروب بخورد و در حالی که مدیرش چشمانش را بسته است مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

 

این کارمند گفت که شکایات مربوط به بخش منابع انسانی علی بابا نادیده گرفته شد.

 

به گزارش رسانه دولتی گلوبال تایمز ، دانیل ژانگ ، مدیرعامل علی بابا روز یکشنبه در یک پست داخلی گفت که پس از اطلاع از این پرونده “شوکه ، عصبانی و شرمنده” شد. جان قول داد که پرونده را به طور کامل بررسی کرده و نتایج را در اختیار همه کارکنان علی بابا قرار دهد.

 

 

 

جنبش جهانی #MeToo علیه آزار و اذیت جنسی نیز در سالهای اخیر در چین افزایش یافته است و اتهامات متعددی علیه چندین دانشمند ، مجری تلویزیون و افراد مشهور مطرح شده است ، هرچند این احکام محدود است.

 

در پرونده اخیر ، کریس وو مشهور در پکن به اتهام تجاوز پس از آنکه یک نفوذگر چینی او را متهم کرد که دختران را مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده و سپس به آنها تجاوز جنسی کرده است ، دستگیر شد.

 

پلیس جینان در پست Weibo اعلام کرد که در حال بررسی پرونده یک کارمند علی بابا است.

 

سوپرمارکت Jinan Hualian در پستی در حساب WeChat خود گفت که با تحقیقات پلیس همکاری می کند و مظنون در حالی که توسط پلیس تحت بازجویی است اخراج شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied