شمانیوز
شما نیوز

در دوران کرونا چی بخوریم که بیمار نشویم؟

بیماری کرونا بسیار خطرناک است. در این دوره از زمان که کرونا هر روز در حال پیشرفت است باید بسیار با تغذیه مناسب راه پیشگیری از آن را گرفت. در ادامه نکات مهمی از پیشگیری بیماری کرونا می خوانید.

پایگاه خبری شمانیوز: بیماری کرونا بسیار خطرناک است. در این دوره از زمان که کرونا هر روز در حال پیشرفت است باید بسیار با تغذیه مناسب راه پیشگیری از آن را گرفت. در ادامه نکات مهمی از پیشگیری بیماری کرونا می خوانید.

 

دوران کرونا بسیار خطرناک است. از تغذیه درست در ایام شیوع  کرونا  نباید غافل شد. راهکارهای پراهمیت برای رژیم غذایی مناسب در دوران کرونا را در ادامه مطالعه کنید. برخی افراد با اشتباهات تغذیه ای بدن شان را بیشتر در زمان شیوع کرونا به خطر می اندازند. در ادامه صحبت های متخصص تغذیه را درباره مواد غذایی مصرفی مفید در دوران  کرونا  بخوانید.​

 

احمدرضا درستی، متخصص تغذیه در خصوص رژیم غذایی مناسب در دوران شیوع ویروس کرونا گفت : افراد بسیار چاق و بسیار لاغر ایمین بدن پایین دارند. آنها بسیار در معرض کرونا هستند. افرادی که بیماری زمینه ای مانند دیابت و مشکلات قلبی عروقی دارند هم در معرض کرونا بیش از سایرین هستند.

 

در دوران کرونا هر 5 گروه اصلی غذایی را بخورید

در زمینه تغذیه در دوران کرونا باید گفت که هر 5 گروه اصلی غذایی را باید مصرف کرد. نان و غلات نباید حذف شود اما نان سفید و برنج سفید بهتر است مصرف نشود و به عنوان جایگزین از نان سبوس دار و نان جو و نیز برنج قهوه ای استفاده شود.

 

مصرف آجیل شور در دوران کرونا ممنوع

همچنین گوشت و تخم مرغ باید مصرف شود. از لبنیات نباید غافل شد. توصیه می کنم حتما یک بشقاب پر سبزیجات بخورید هر روز و فقط منظور سبزی خوردن نیست بلکه تنوعی از سبزیجات داشته باشید. از میوه ها هم در دوران شیوع کرونا نباید غافل شد.

متاسفانه آنچه زیاد مشاهده می شود مصرف آجیل شور و نوشیدنی های پالم دار است که باید تا حد ممکن مصرف نکرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied