شمانیوز
شما نیوز

سرگرمی ساده در خانه

طرز تهیه کیک تابه‌ای+مواد لازم

​برای همه ما که این روزها بیشتر وقتمان را به خاطر شیوع ویروس کرونا در منزل سپری می‌کنیم، درست کردن کیک می‌تواند سرگرمی خوبی باشد.

به گزارش شمانیوز، وقتی حرف درست کردن کیک به میان می‌آید، یاد فر و مایکروفر و دنگ و فنگ‌های درست کردن آن می‌افتیم و ممکن است از پختن کیک پشیمان شویم. ولی اگر بدانیم دستور پخت‌هایی هم هستند که با روشی ساده کمک می‌کنند کیک های خوشمزه درست کنیم، نظرتان عوض می‌شود. 

مواد لازم برای تهیه کیک تابه‌ای

آرد :150 گرم

تخم مرغ :1 عدد

بکینگ پودر:2 ق چ

وانیل :1/4 ق چ

روغن مایع :2 ق س

شکر :5 ق غ

شیر :نصف پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و 2 تا 3 بار از الک رد کنید. بعد در ظرف دیگری شکر، روغن و وانیل را با هم مخلوط کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید تا رنگ آن‌ها تغییر کند. بعد تخم مرغ را به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. بعد از ترکیب شدن کامل تخم مرغ، شیر را به بقیه مواد اضافه کنید و مقداری هم بزنید. در مرحله آخر آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا آرد کاملا مخلوط شود.

ke

حالا برای پختن کیک باید دیواره و کف تابه، پلوپز یا قابلمه نچسبتان را کاملا چرب کنید. مواد کیک را داخل آن بریزید و به مدت 40 تا 45 دقیقه روی حرارت کم بپزید.

اگر بخواهید روی کیکتان هم طلایی شود، می‌توانید کیک را برگردانید و چند دقیقه ای حرارت دهید. ممکن است بخواهید کیکتان شکلاتی شود. دراین صورت می‌توانید به آن پودر کاکائو اضافه کنید و یا داخل مواد کیک مقداری چیپس شکلاتی بریزید.

نکته آخر اینکه زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج کیک تابه‌ای، حدودا  ۱۵دقیقه و زمان پخت و انتظار آن هم در حدود ۴۵ دقیقه خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied