`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

کتابخانه شخصی شهید آیت الله بهشتی به کتابخانه ملی اهدا شد

کتابخانه شخصی شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی برای نگهداری دائمی، حفاظت و صیانت به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شد و به یکی از مخازن اصلی این سازمان انتقال یافت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز؛  کتابخانه شهید بهشتی شامل 2 هزار و 584 نسخه کتاب فارسی و عربی، 315 نسخه کتاب لاتین و 115 منبع غیر کتابی چون نشریه و غیره می شود که مجموع آنها با پیگیری های اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هماهنگی با خانواده دکتر بهشتی به کتابخانه ملی ایران منتقل شده است.

در میان مجموعه اهدایی کتابخانه شهید بهشتی، تعداد 56 نسخه کتاب نفیس چاپ سنگی بازیابی شد و این منابع نفیس در مخازن اهدای سازمان به صورت مجزا نگهداری می شود.همچنین 22 نسخه کتاب از میان این منابع اهدایی با دست خط شهید آیت الله بهشتی یادداشت نویسی و حاشیه نویسی شده است و این مجموعه به صورت مجزا و به عنوان مجموعه ای ویژه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نگهداری می شود.

فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آمادگی دارد مجموعه های منابع و کتابخانه های شخصی افراد نامی، نخبگان و غیره را برای نگهداری دائمی دریافت کند.

به گفته محمدی، بسیاری از منابعی که در اختیار افراد در کتابخانه های شخصی و منازل است به منظور جلوگیری از آسیب در طولانی مدت به فراخور ویژگی هایی که دارند نیازمند نگهداری در شرایط استاندارد است که این امکان در منازل و کتابخانه های شخصی افراد فراهم نیست و یا هزینه های زیادی را به همراه دارد، بر همین اساس افراد می توانند نگهداری کتاب و منابع خود را به این سازمان واگذار کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از منابع که در اختیار افراد در کتابخانه های شخصی و منازل است به منظور جلوگیری از آسیب در دراز مدت و به فراخور ویژگی هایی که دارند نیاز به نگهداری در شرایط استاندارد دارند که این امکان در منازل و کتابخانه های شخصی فراهم نیست و یا هزینه های زیادی به همراه دارد، بر همین اساس افراد می توانند نگهداری کتاب و منابع خود را به این سازمان واگذار کنند.

خبرنگار:معصومه قلباربند

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied