`
شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت | اخبار سهام عدالت | سود سهام عدالت | فروش سهام عدالت | وام سهام عدالت

سود سهام عدالت چقدر است؟ | جاماندگان از دریافت سود، بخوانند

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مشمولانی که سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت دارند، ۵۷۵هزار تومان و سهامداران عدالتی که سبد یک میلیون تومانی دارند، یک میلیون و ۸۰هزار تومان سود دریافت خواهند کرد.

سهام عدالت: معاون فناوری و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود 200 هزار نفر از سهامداران عدالت که باقیمانده بود، امروز بعدازظهر به حسابشان واریز می‌شود.

محمود حسنلو در مورد اینکه قرار بود سود باقیمانده تعدادی از سهامداران عدالت که شماره حساب شبای آن‌ها اعلام نشده بود یا دچار مشکل بود و قرار بود از امروز واریز شود، گفت: از امروز بعدازظهر سود باقیمانده سهامداران عدالت که به تازگی شماره شبای حساب بانکی خود را در سجام اعلام کرده‌اند و حدود 200 هزار نفر هستند، از طریق سامانه پایا به حسابشان واریز می‌شود.

سهام عدالت: وی گفت: سود‌های باقیمانده سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت است و تعدادی نیز علاوه بر سود 99، سود سال 98 هم باقیمانده است که در این دو سال توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز می‌شود.

معاون فناوری‌ و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، با اشاره به واریز سود به حساب شبای سهامداران تا پایان امروز، مبلغ سود سهام عدالت را اعلام کرد. به گفته وی، افرادی که سهام عدالت 532 هزار تومانی دارند، سود 575 هزار تومانی و آن دسته از سهامداران عدالتی که سهام آنها یک میلیون تومان است، یک میلیون و 80هزار تومان سود دریافت خواهند کرد. همچنین، پرداخت سود 200هزار نفر از جاماندگان دریافت سود سهام عدالت امروز آغاز شده است.

در سامانه سجام، ثبت‌نام کنید

سهامداران عدالتی که هنوز شماره شبا معتبر بانکی خود را اصلاح نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام)، ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهند تا در روند پرداختی‌های آتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار گیرند.

اشخاص می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir به صورت حضوری و غیرحضوری، ثبت‌نام خود را در این سامانه انجام دهند.

نحوه دریافت سود سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت باید به سامانه سجام مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند تا امکان شناسایی آنها برای پرداخت سود فراهم شود. (جاماندگان دریافت سود سهام عدالت تا 30 اردیبهشت ماه، فرصت تکمیل و اصلاح اطلاعات خود را در سامانه سجام داشتند.)

همچنین سهامداران می‌توانند از طریق مراجعه به سایت سهام عدالت، شماره شبای خود را وارد یا ویرایش کنند.

مرکز تماس جامع ذی نفعان بازار سرمایه با شماره 1569 آمادگی پاسخگویی به سوالات افراد در زمینه سهام عدالت است. افراد با بررسی مشخصات و اصلاح اطلاعات خود، اگر مشمول واریز سود باشند، می‌توانند سود خود را دریافت کنند.

بیش از 200هزار مشمول سهام عدالت در دو ماه نخست امسال، مشکل شماره شبای معتبر بانکی خود را برطرف کرده‌اند. به همین علت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از روز گذشته (شنبه)، سود سال‌های 1398 و 1399 این تعداد از سهامداران را به حساب آنها واریز کرد.

حدود یک میلیون و 800هزار سهامدار سهام عدالت با مشکل شبای معتبر بانکی مواجه هستند که شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت، مهم‌ترین دلایلی است که باعث شده تا سود سهامداران به حساب آنها واریز نشود.

منبع: اقتصاد آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها