`
شمانیوز
شما نیوز

مضرات تتوی بدن

اگر تتو کردید منتظر مرگ خود باشید

کمیسیون اروپا اخیراً شروع به مبارزه با مواد شیمیایی مضر موجود در جوهر خالکوبی کرده است، از جمله دو رنگدانه آبی و سبز پرمصرف و ادعا می کند که اغلب خلوص پایینی دارند و می توانند حاوی مواد خطرناک باشند

 کمیسیون اروپا اخیراً شروع به مبارزه با مواد شیمیایی مضر موجود در جوهر خالکوبی کرده است، از جمله دو رنگدانه آبی و سبز پرمصرف و ادعا می کند که اغلب خلوص پایینی دارند و می توانند حاوی مواد خطرناک باشند

چنین رنگدانه‌هایی معمولاً بی‌اثر هستند، اما قرار گرفتن در معرض باکتری‌ها یا نور فرابنفش می‌تواند باعث تجزیه آنها به ترکیبی مبتنی بر نیتروژن شود که به طور بالقوه می‌تواند باعث سرطان شود

ذرات مواد استفاده شده در جوهرهای خالکوبی بسیار کوچک هستند، کمتر از ۱۰۰ نانومتر قطر دارند و این واقعیت نگرانی ها را در خصوص نفوذ نانوذرات به داخل سلول‌ها، ورود به هسته و آسیب رساندن به سلول و احتمالاً بروز سرطان را بالا برده است

خالکوبی یا تاتوی بدن در سال‌ های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. مطابق با آمارهای اعلام شده، ۲۵ درصد بزرگسالان ۱۸ تا ۳۰ ساله در دنیا خالکوبی دارند. تتو درواقع یک هنر است، زیرا تتوکار می ‌تواند طرح‌ های بسیار زیبایی را روی بدن شما ثبت کند. اما با تمام این زیبایی ها، لازم است که قبل از انجام این کار، درباره مزایا و معایب تاتو بدن به اندازه کافی اطلاعات کسب کنید.

با تمام مزایا و زیبایی هایی که خالکوبی برای ما دارد، نباید از عوارض و معایب آن غافل شد. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری ابتدا با مزایا و معایب تاتو بدن آشنا شوید و سپس با آگاهی اقدام کنید. ما در این مقاله درباره تمام نکات مهمی که قبل از خالکوبی کردن باید در نظر بگیرید صحبت می کنیم و شما را با فواید و مشکلات آن آشنا می کنیم.

معایب تاتو بدن چیست؟

۱. تاتوی دائم پاک نمی‌شود

به لطف فناوری‌های مدرن برای پاک کردن تاتو، دیگر لازم نیست که تاتوی خود را تا آخر عمر همراه خود داشته باشید. با این حال، پاک کردن تاتو می‌تواند بسیار دردناک باشد و اغلب بسیار پرهزینه است. علاوه بر این، نتایج این روش‌ها اغلب ضعیف هستند و تتو به طور کامل پاک نمی‌شود. بنابراین، درست است که امکان پاک کردن آن وجود دارد، اما همچنان این احتمال وجود دارد که تاتوی شما هرگز از بین نرود.

۲. زدن تتو بدن دردناک است

اگر فکر می ‌کنید نمی‌توانید درد را تحمل کنید و بی‌حرکت بمانید، بهتر است بدنبال خالکوبی نروید. گاهی اوقات نتیجه ‌ای که حاصل می‌ شود، ارزش تحمل درد را دارد. اما خالکوبی مثال خوبی برای این موضوع نیست.

۳. تاتو به مرور زمان رنگ پریده می‌شود

اگرچه تاتو یک عمر با شما خواهد بود، اما همیشه مانند روز اول زیبایی ندارد. در حقیقت، تاتوی شما به دلیل نور خورشید و سایر عوامل خارجی، با گذشت زمان از بین می‌رود. بنابراین طرحی که در ابتدا زیبا به نظر می‌رسید، ممکن است پس از سال‌ها دیگر ظاهر زیبایی نداشته باشند. میزان ماندگاری طرح خالکوبی شما بستگی به مراقبت بعد از تاتو دارد، اما در هر صورت بعد از گذشت مدت زمان طولانی دیگر مانند روز اول نخواهد بود.

۴. ممکن است طرح درستی را انتخاب نکنید

یکی دیگر از نقاط ضعف تتو این است که افراد اغلب مطمئن نیستند که کدام طرح را باید انتخاب کنند. این می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا در صورت انتخاب یک طرح اشتباه، احتمال این وجود دارد که بعداً در زندگی خود پشیمان شوید.

بنابراین قبل از انتخاب طرح، مطمئن شوید که این طرح واقعاً ۱۰۰٪ با ترجیحات شما متناسب است تا بعداً از تصمیم خود پشیمان نشوید.

۵. احساسات تغییر می‌کنند، اما تاتو بدن نه!

همه ما با گذشت زمان کامل می‌شویم و در آینده مانند امروز نخواهیم بود. در واقع، ما با گذشت زمان اتفاقات زیادی را تجربه می‌کنیم و به دلیل این تجربه‌ها، احتمال تغییر احساسات و ترجیحات ما نیز وجود دارد.

از این رو ممکن است نظر شما درمورد طرح تاتوی خود تغییر کند و اگر پیام خاصی را برای تاتو انتخاب کنید، در آینده پشیمان خواهید شد.

۶. تاتو می‌تواند در پیدا کردن شغل مشکل‌ساز شود

در حالی که در طی دهه‌های گذشته، بسیاری از شرکت‌ها تحمل بیشتری نسبت به تاتو نشان داده‌اند، اما برخی از شرکت‌ها هنوز نسبت به این موضوع سختگیر هستند.

در حقیقت، خالکوبی می‌تواند فرصت‌های شغلی شما را بسیار کاهش دهد. به ویژه در زمینه تجارت خدمات مشتری. از این رو، اگر در این زمینه‌ها کار می‌کنید، بهتر است از انجام خالکوبی صرف نظر کنید. در غیر این صورت شانس خود را برای دستیابی به آن مشاغل از دست می‌دهید.

۷. با تاتو بدن دیگر قادر به اهدای خون نخواهید بود

اهدای خون فقط یک امر رسمی نیست، بلکه وظیفه هر فردی است. برخی افراد به طور منظم نیاز به دریافت خون دارند. اگر این مسئله برای شما اهمیت دارد، باید بین تتو و اهدای خون یکی را انتخاب کنید. زیرا اگر بدن خود را تاتو کرده باشید، حداقل تا یک سال قادر به اهدای خون نخواهید بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها