`
شمانیوز
شما نیوز

با هدف ارائه خدمات اسنادی معاونت اسناد ملی صورت گرفت؛

انتقال بیش از 180 هزار پرونده اسناد صندوق تامین خسارت بدنی به معاونت اسناد ملی

در پی عقد تفاهم نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و صندوق بیمه خسارت بدنی، در راستای حفاظت و صیانت از اسناد و ارائه خدمات اسنادی از سوی معاونت اسناد ملی، در مرحله نخست بیش از 180 هزار پرونده به سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تحویل داده شد.

انتقال بیش از 180 هزار پرونده اسناد صندوق تامین خسارت بدنی به معاونت اسناد ملی

به گزارش شمانیوز، معاونت اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با هدف تسری قانون اسناد ملی به بانک ها، بیمه ها و صندوق های اقتصادی، قرارداد همکاری با صندوق تأمین خسارت‌های بدنی منعقد کرد.

همکاری های فیمابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و صندوق بیمه خسارت بدنی در حوزه انتقال مجموع اسناد مربوطه به آرشیو ملی، آماده‌سازی و نگهداری موقت اسناد صندوق در مخازن امانی آرشیو ملی، تنظیم و توصیف اسناد صندوق، ورود اطلاعات و ذخیره‌سازی اسناد تنظیم و توصیف شده در سامانه «محفا»ی صندوق، دیجیتال‌سازی اسناد صندوق و ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی در حوزه آرشیو، تنظیم و توصیف و حفاظت و نگهداری اسناد همکاری از محورهای این سند همکاری مشترک است.

در راستای اجرایی شدن مفاد این سند همکاری در مرحله نخست، بیش از 180 هزار پرونده از اسناد و مدارک صندوق تأمین خسارت بدنی به مخازن امانی معاونت اسناد ملی انتقال داده شد تا پس از آماده‌سازی، اطلاعات مورد نیاز در سامانه محفا در اختیار صندوق مذکور قرار داده شود.

لازم به ذکر است که صندوق تأمین خسارتهای بدنی به موجب بند 94 قانون بودجه سال 1390 کل کشور، به عنوان نهاد عمومی غیردولتی مستقلی شناخته‌شده و به فهرست قانون نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب 1373/04/19 الحاق گردید

خبرنگار: معصومه قلباربند

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها