شمانیوز
شما نیوز

کوروش کمپانی

اعلان قرمز جهانی مالک کوروش کمپانی صادر شده است؟|جزییات خبر را اینجا بخوانید

اینترپل جهانی با وجود درخواست ایران هنوز برای امیرحسین شریفیان؛ مالک کوروش کمپانی اعلان قرمز صادر نکرده است.

اعلان قرمز جهانی مالک کوروش کمپانی صادر شده است؟|جزییات خبر را اینجا بخوانید

به گزارش شمانیوز، ماجرای کلاهبرداری ۳۵ میلیون دلاری کوروش کمپانی آنقدر سر و صدا کرد که علاوه بر رسانه های داخلی برخی از رسانه های خارجی هم به آن پرداختند. فایننشال تایمز در گزارشی جامع ماجرای کوروش کمپانی را زیر ذره‌بین برده بود.

4 روز پیش بود که مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: در 29 بهمن ماه از طریق پلیس اینترپل اعلان قرمز و جلب مالک شرکت (کوروش کمپانی) صادر شده است.

بر اساس پیگیری خبرنگار تسنیم تا به امروز 6 اسفند ماه با وجود درخواست ایران هنوز " اینترپل جهانی" اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی را صادر نکرده است.

بر اساس این خبر، روند درخواست صدور اعلان قرمز برای یک متهم فراری بدین صورت است که ابتدا دستگاه قضایی باید اعلام جرم کند و به اینترپل ایران دستور بدهد، اینترپل ایران بعد از تشکیل پرونده، مستندات را برای اینترپل جهانی ارسال می‌کند و بعد، اینترپل جهانی پس از بررسی محتویات پرونده، اعلان قرمز جهانی را برای فرد متهم صادر می‌کند و تا این روند کامل طی نشود نمی‌توان گفت که اعلان قرمز برای فردی صادر شده است.

هم‌اکنون اقدامت قضایی و پلیسی برای صدور اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی در کشور انجام شده است اما اینترپل جهانی هنوز اعلان قرمز این فرد را تایید و صادر نکرده است و در واقع هنوز اعلان قرمز امیرحسین شریفیان؛ مالک کورورش کمپانی صادر نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied