شمانیوز
شما نیوز

برف ۵ روزه در راه تهران | تهرانی ها منتظر یک هفته سخت باشند

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به جزئیات خدمات‌رسانی در برف ۵ روز اخیر تهران اشاره کرد و گفت: برای برف روز دوشنبه هم آماده هستیم.

برف ۵ روزه در راه تهران | تهرانی ها منتظر یک هفته سخت باشند

به گزارش شمانیوز: حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران در گفت و گو با فارس به برف 5 روزه تهران اشاره کرد و گفت: 5 شب به طور مستمر برف داشتیم و ارتفاع برف بر اساس مشاهدات عینی به بالای یک متر رسید.وی ادامه داد: نیروها در حال آماده باش کامل بودند و کار به قدری زیادی بود که نیروها خسته شده بودند.
معاون شهردار تهران اضافه کرد: بیشترین بارش در مناطق شمالی تهران رخ داد و نیروهای مناطق دیگر را هم به نقاط برفی منتقل کردیم، البته نباید خارج از تدبیر هم این امر رخ می داد.

نظری گفت: برنامه ریزی لازم از ماه ها قبل برای برف صورت گرفته بود و دستور العمل های لازم ابلاغ شده بود اما حجم و سرعت بارش برف بی سابقه بود.

وی با بیان اینکه تجهیزات لازم برای برف روبی را داشتیم، گفت: بخشی از تجهیزات را هم قبل بارش برف اورهال کردیم و بخشی هم نو بود.معاون شهردار تهران گفت: در مواقع معمولی عملیات برف روبی در اختیار شهرداران مناطق است و در شرایط خاص به صورت ستادی از معاونت خدمات شهری کنترل می شود و بنده 5 روز هم در صحنه بودم.

وی با اشاره به اینکه معابر اصلی بازگشایی شده بود، گفت: مشکلاتی در معابر فرعی داشتیم اما بازگشایی صورت گرفت. معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه بهتر است شهروندان در روزهای برفی از خودروی شخصی استفاده نکنند، گفت: در برخی نقاط گره های ترافیکی اختلال در عملیات برف روبی ایجاد کرده بود.

نظری بیان کرد: یکی از چالش های ما در روزهای برفی ترافیک است و این ترافیک به دلیل کاهش دید، کم شدن سرعت است نه عدم برف روبی. معاون شهردار تهران ادامه داد: در برخی از مناطق ما حتی بارش باران هم نداشتیم و کاملا زمین خشک بود ، در برخی مناطق بارش کم باران و برف و برخی مناطق حجم بی سابقه برف را داشتیم ، ارتفاع برف زیاد بود و باید اداره هواشناسی میزان برف را اعلام کند.

وی در خصوص حمل برف گفت: در برخی از معابر مجبور هستیم که برف را حمل کنیم و به نقاط دیگر شهر منتقل کنیم.نظری با بیان اینکه اعلام شده از دوشنبه دوباره بارش برف در تهران داریم، گفت: نیروهای خدمات شهری از شب قبل در حال آماده باش خواهند بود.

 

تکمیلی //بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

امروز ( یکشنبه) در مناطقی از غرب،‌ مرکز، شرق، برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور بارش برف، باران پیش‌بینی می‌شود.

فردا( دوشنبه) اکثر مناطق کشور تحت تأثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرند و عمده فعالیت سامانه برای شرق و جنوب شرق است.

تکمیلی ۲//هوای سرد در کشور ادامه دارد

شرایط دمایی پیش بینی شده نشان می دهد که برای ادامه اسفند ماه نیز پیش بینی دماهای کمتر از نرمال در بسیاری از نقاط کشور شده است

انتظار داریم طی روزهای آینده با افزایش ملایم دما همراه باشیم ولی مجدداً از اوایل تا اواسط هفته آینده با ریزش سرمای هوا به منطقه شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود چیزی که مشخص است این است که دماهای پیش بینی شده برای ادامه اسفند ماه نیز به نظر کمتر از حالت نرمال سالانه خود خواهد بود‌. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    فاطمه