شمانیوز
شما نیوز

ایت الله امامی کاشانی

آیت‌الله امامی کاشانی درگذشت | بیوگرافی و علت فوت آیت الله امامی کاشانی

ایت الله امامی کاشانی امام جمعه سابق تهران درگذشت.

آیت‌الله امامی کاشانی درگذشت | بیوگرافی و علت فوت آیت الله امامی کاشانی

به گزارش شمانیوز:محمدآقا امامی معروف به محمد امامی کاشانی (۱۰ مهر ۱۳۱۰ در کاشان_۱۲ اسفند ۱۴۰۲ تهران متولی و ریاست مدرسه عالی شهید مطهری،نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران از ۸ آبان ۱۳۶۰ بود. آیت الله محمد امامی کاشانی (زادهٔ ۱۳۱۰ در کاشان) از فقهای شیعه، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران است.

وی از شاگردان امام خمینی بود و در دوران مبارزه با رژیم پهلوی بارها تبعید و زندانی شد

بیوگرافی

نماز عید قربان سال ۱۳۹۵ نیز در تهران به امامت وی برگزار شد. وی از نزدیکان و معتمدان اکبر هاشمی رفسنجانی بود که در سال ۱۳۹۴ در لیست خبرگان مردم قرار داده شد و نفر دوم از تهران بعد از هاشمی رفسنجانی به مجلس خبرگان راه یافت.

امامی کاشانی در دوران تحصیلات حوزوی در سن ۲۳ سالگی در کلاس درس خارج سید حسین طباطبایی بروجردی، سید محمد محقق داماد و روح‌الله خمینی شرکت داشت.او فلسفه را نیز نزد سید محمد حسین طباطبائی و سید ابوالحسن رفیعی قزوینی فرا گرفت. 

امامی کاشانی در جریان فعالیت علیه حکومت پهلوی در سال ۱۳۵۵ به شهرستان گنبد کاووس تبعید شد.

او از اعضای تشکیل‌دهنده جامعه روحانیت مبارز بود. پس از پیروزی انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه در شهربانی،عضویت شورای نگهبانو تولیت مدرسه عالی شهید مطهری برگزیده شد. همچنین با تشکیل شورای عالی تبلیغات درصدد هماهنگی بیشتر در تبلیغات فرهنگی و دینی گام برداشت.پس از آن به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری به فعالیت پرداخت.با حکم سید روح‌الله خمینی در ۲ اردیبهشت ۱۳۶۸ عضو هیئت بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گردید.

 

علت فوت

آیت‌الله محمد امامی کاشانی نماینده مجلس خبرگان رهبری ساعتی به علت ایست قلبی پیش در منزل دعوت حق را لبیک گفت.

وی متولد ۱۰ مهر ۱۳۱۰ بود و امامت جمعه موقت تهران و ریاست مدرسه عالی شهید مطهری را نیز بر عهده داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied