شمانیوز
شما نیوز

بارندگی

بارندگی در تهران تا کی ادامه دارد | هشدار هواشناسی به تهرانی ها

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان طی امروز تا صبح فردا (۶ تا ۷ فروردین) خبر داد.

بارندگی در تهران تا کی ادامه دارد | هشدار هواشناسی به تهرانی ها

به گزارش شمانیوز: براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران برای امروز تا صبح فردا (۶ تا ۷ فروردین‌) با فعالیت سامانه بارشی، آسمان ابری همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش باران و برف، گاهی رگبار شدید، رخداد مه و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. 

همچنین از فردا (۷ فروردین‌) تا روز پنج‌شنبه (۹ فروردین) پدیده غالب به ویژه در نیمه جنوبی، مناطق غربی و ارتفاعات استان در بعضی ساعات وزش باد شدید مورد انتظار است. برای روز چهارشنبه تا روز جمعه (۸ تا ۱۰ فروردین) با عبور موجی ضعیف به ویژه در نیمه شمالی استان در بعضی ساعات افزایش ابر، گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش باران و برف و در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ دور از انتظار نیست. 

 

برای امروز نیز کاهش محسوس دما و از فردا افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۷ فروردین ماه) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۸ فروردین ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید، گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

 

طبق این گزارش، ایستگاه فرودگاه امام خمینی با بیشینه دمای ۲۳ و کمیته دمای ۱۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران و ایستگاه توچال با بیشینه ۵- و کمینه ۶- سردترین نقطه تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied