شمانیوز
شما نیوز

هشدار هواشناسی برای تعطیلات عید فطر | هواشناسی آماده باش داد

هشدار هواشناسی برای تعطیلات عید فطر | هواشناسی آماده باش داد

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از اواخر وقت امروز شنبه تا صبح روز دوشنبه، ناامن اعلام کرده است.

به گزارش شمانیوز: هواشناسی مازندران اعلام کرد که با ورود جریانات شمالی تا شمال غربی، دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

هواشناسی مازندران با بیان اینکه سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد اعلام کرد که بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۱۳ و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۱۵ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل‌گیری امواج در مناطق نزدیک ساحل تا ۱.۱ و در فراساحل نیز تا ۱.۸ متری می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای صید کیلکا، اختلال در تردد شناورهای حمل و نقل دریایی، احتمال خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی، اختلال در فعالیت‌های بندری تخلیه و بارگیری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر را نیز به همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی و رعایت جوانب احتیاط در تردد شناورهای نیمه سنگین، تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی نیز در طی این مدت ممنوع اعلام شده شده است.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران در مناطق ساحلی و جلگه ای ابری همراه با کاهش نسبی دما و بارش پراکنده باران و در ارتفاعات صاف تا نیمه ابری و از شب با افزایش ابر در ارتفاعات غربی با بارش پراکنده باران، روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد و در روز دوشنبه نیز در نیمه غربی ابری گاهی با بارندگی و وزش باد و در نیمه شرقی نیز نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وضعیت آب و هوای مازندران در روز سه‌شنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات صاف تا نیمه ابری، روز چهارشنبه نیمه ابری و از بعد از ظهر ابری به تدریج از سمت غرب استان همراه با بارندگی و وزش باد و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز ابری، در ارتفاعات مه آلود گاهی با بارندگی، وزش باد به نسبت شدید و با کاهش دما همراه خواهد بود.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که ساری با ثبت دمای ۲۴.۲ و دلیر چالوس با رامسر و ایزدشهر نور با ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته یک درجه افزایش خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی