شمانیوز
شما نیوز

هواشناسی

بارش ها در کشور ادامه دار خواهد بود | هشدار سازمان هواشناسی برای شهروندان

سازمان هواشناسی کشور ضمن پیش بینی بارش باران در مناطق مختلف کشور هشدار نارنجی برای برخی مناطق صادر کرده است.

بارش ها در کشور ادامه دار خواهد بود | هشدار سازمان هواشناسی برای شهروندان

به گزارش شمانیوز :سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور تا چند روز آینده بارش باران را پیش بینی کرده است. اطلاعات هواشناسی شامل دما، رطوبت، بارش، سرعت باد، فشار هوا و سایر عوامل مرتبط با شرایط جوی است.کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه بارش باران تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد، گفت: «علاوه بر بارش باران تا ۵ روز آینده به تناوب در مناطقی از شرق و جنوب شرق ورزش بادهای شدید موقتی همراه با گرد و خاک اتفاق می‌افتد.»

تداوم بارش‌ در استان خراسان رضوی، شمال استان خراسان جنوبی و جنوب استان سیستان و بلوچستان سبب صدور هشدار نارنجی برای روز شنبه (۲۵ فروردین) در این مناطق شده‌است.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «بارش‌های امروز شنبه (۲۵ فروردین) علاوه بر مناطقی که هشدار نارنجی دارد در شمال شرق کشور، بخش‌هایی از مرکز، سواحل شرقی دریای خزر و همینطور ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. »
لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت و خسارت به صنعت کشاورزی از جمله مخاطراتی است که هشدار نارنجی با خود به همراه دارد.
فریبا گودرزی افزود: «در زمان هشدار نارنجی لازم است شهروندان توصیه‌ها را جدی بگیرند. فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل ها و عدم استقرار در مناطق مرتفع، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو توصیه می‌شود.»
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه بارش باران تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد، گفت: «علاوه بر بارش باران تا ۵ روز آینده به تناوب در مناطقی از شرق و جنوب شرق ورزش بادهای شدید موقتی همراه با گرد و خاک اتفاق می‌افتد.»
خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا فردا یکشنبه (۲۶ فروردین) مواج و متلاطم است.
وضعیت جوی پایتخت آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه دمای تهران ۱۹ درجه و کمینه دما ۷ درجه سانتی‌گراد است.
سردترین ایستگاه هواشناسی کشور همچنان ایستگاه ۷ توچال است که هر چند به دمای نزدیک سفر درجه رسیده بود دوباره سرد شد و دمای ۷ درجه زیر سفر را تجربه می‌کند. گرم‌ترین ایستگاه نیز هامون در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد است.
دیلمان در استان گیلان نیز رکورددار بارش‌های بهاری شده و در شبانه روز گذشته ۵۴ میلی‌متر بارش داشته است. به همین ترتیب ماسوله در استان گیلان ۳۸ میلی‌متر و مهاباد در استان آذربایجان غربی ۳۱ میلیمتر بارندگی را تجربه کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی