شمانیوز
شما نیوز

افزایش 13 درصدی بارش های استان به نسبت بلند مدت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه متوسط بارندگی استان همدان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 360 گزارش شده است گفت: میانگین بارش امسال استان همدان به نسبت بلند مدت 13 درصد افزایش داشته است.

افزایش 13 درصدی بارش های استان به نسبت بلند مدت

 

به گزارش شمانیوز ، رضا اخلاص مند با اشاره به گزارش بارش های استان در سال آبی 1403-1402 گفت: شکر خدا بارش های امسال به نسبت بلند مدت تغییراتی خوبی را داشته و امسال میانگین بارش های استان همدان 360  میلیمتر گزارش شده، که این میزان در متوسط بلند مدت 318 میلیمتر بوده است.وی با بیان اینکه میزان تغییرات بارش های استان به نسبت بلند مدت 13 درصد افزایش داشته است، افزود: در سال آبی گذشته که سومین سال پیاپی خشک بود، میانگین بارش استان 244 میلیمتر ثبت شد، که امسال به نسبت سال گذشته 48 درصد افزیش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارش در استان همدان در محدود مطالعاتی نهاوند، حوضه کرخه، ایستگاه مطالعاتی وراینه ثبت شده است، گفت: میزان بارش باران در این ایستگاه 538 میلی متر می باشد که نسبت به سال گذشته 24 درصد و نسبت به بلند مدت 2 درصد افزایش داشته است. 

اخلاص مند کمترین میزان بارش را در محدود مطالعاتی رزن قهاوند حوضه قره چای ایستگاه خمیگان با میزان 282 میلی متر دانست و افزود: میزان بارش امسال به نسبت به سال گذشته این ایستگاه نیز 71 درصد و نسبت به بلند مدت 7 درصد افزایش داشته است. 

وی میزان بارش ایستگاه سد اکباتان را 355 میلیمتر یاد کرد و افزود: در محدود مطالعاتی سد اکباتان امسال به نسبت سال گذشته 61 درصد و به نسبت بلند مدت 9 درصد افزایش بارش ثبت شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی