شمانیوز
شما نیوز

حقوق معلمان

واریز فوق العاده ویژه برای معلمان / جزئیات بیشتر از زمان واریز ویژه معلمان

واریز فوق العاده ویژه برای معلمان / جزئیات بیشتر از زمان واریز ویژه معلمان

جزئیات افزایش 40 درصدی فوق العاده ویژه معلمان و فرهنگیان را در گزارش زیر بخوانید.

به گزارش شمانیوز : نظام پرداخت کارمندان دستگاه‌های اجرایی براساس امتیازی است که از ارزشیابی عوامل شغلی و شاغلی و سایر ویژگی‌های مرتبط به‌دست می‌آید. این امتیاز در ضریب ریالی ضرب می‌شود و مبنای تعیین حقوق معلمان و مزایای کارمندان قرار می‌گیرد.

افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان یکی از برنامه‌های مهم دولت در سال جاری است. به گفته مسئولان قرار است فوق العاده ویژه معلمان در ۱۴۰۳ به اندازه ۴۰ درصد افزایش یابد.

فوق‌العاده‌های مختلف روشی برای افزایش امتیاز مذکور و نتیجتاً افزایش حقوق و مزایای کارمندان دستگاه‌های اجرایی هستند. بنابر ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، فوق‌العاده ویژه به موارد خاصی اعطا می‌شود.

این امتیاز ویژه با توجه به عواملی نظیر بازار کار داخلی و بین‌المللی، ریسک‌پذیری، تأثیر اقتصادی فعالیت‌ها در درآمد ملی، انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی و حساسیت کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیات وزیران، به حداکثر ۲۵ درصد از مشاغل در برخی از دستگاه‌های اجرایی و تا ۵۰ درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر در نظر گرفته می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در مورد فوق العاده ویژه دبیران آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ اعلام کرد که طبق این مصوبه، اگر فردی درحال‌حاضر حقوقی به مبلغ ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند، با اجرای این مصوبه، حقوق او با ۴۰ درصد افزایش مواجه خواهد شد.

اما این مصوبه به معنای این نیست که به حقوق افراد با درآمد بالا منابعی اضافه نمی‌شود؛ بلکه به تمامی حقوق افراد افزوده می‌شود، اما درصد افزایش حقوق بر اساس درآمد هر فرد متفاوت است. به عبارت دیگر، هر چه درآمد فرد بیشتر باشد، درصد افزایش حقوق کمتر خواهد بود.

از سوی دیگر علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص تصویب افزایش فوق العاده برای کارکنان آموزش و پرورش تا ۳ هزار امتیاز در کمیسیون تلفیق بودجه، عنوان کرده است که با توجه به توافق کمیسیون تلفیق و دولت، افزایش فوق العاده خاص به تمامی گروه‌های شغلی که تا کنون این فوق العاده خاص را دریافت نکرده‌اند، پرداخت خواهد شد.

وی افزود: افزایش فوق العاده خاص، شامل معلمانی که در رشته‌های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش استخدام شده‌اند نیز می‌شود. در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش در اواخر دی ماه، خواستارترمیم حقوق پرسنل آموزش و پرورش شده بودیم که با این مصوبه کمیسیون تلفیق تا حد زیادی این خواسته تأمین می‌شود.

منادی بیان کرد: با این مصوبه، حقوق دستگاه‌های مشمول حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش می‌یابد که به ویژه به افرادی که حقوق پایین‌تری دریافت می‌کنند، کمک می‌کند.

جزئیات خبر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی