شمانیوز
شما نیوز

سلامت و پزشکی

۵ روش که بدون ورزش شما را لاغر می‌کند| بهترین راه های لاغری چیست؟

۵ روش که بدون ورزش شما را لاغر می‌کند| بهترین راه های لاغری چیست؟

کاهش وزن برای برخی از افراد یک آرزو است اما پزشکان با ارایه پنج روش تلاش می کنند تا این آرزو را محقق کنند.

به گزارش شمانیوز، اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به باشگاه بروید، نگران نباشید؛ راه‌های زیادی برای کاهش وزنِ اضافی وجود دارد؛ کافی است به ۵ نکته‌ای که در ادامه ذکر می‌شود عمل کنید:

۱) مصرف پروتئین بیشتر

تحقیقات نشان می‌دهد مصرف پروتئین با کیفیت بالا به سیری، مدیریت قند خون و رسیدن به وزن ایده‌آل کمک می‌کند. منابع باکیفیت پروتئین، اعم از سینه مرغ، ماهی، ماست یونانی و تخم مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۲) توجه به حجم غذا

برای کنترل وزن و پیشگیری از چاقی، توصیه می‌شود غذاهای خود را به وعده‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و از مصرف حجم زیاد غذا در یک وعده خودداری کنید.

۳) هیدراته ماندن

نوشیدن آب زیاد با افزایش متابولیسم در کاهش وزن نقش مؤثری دارد. برخی مطالعات نشان می‌دهند که نوشیدن آب می‌تواند به کاهش کالری دریافتی کمک کند و مدیریت وزن را تسهیل کند.

۴) حذف شیرینی‌جات

شیرینی‌جات اغلب دارای کالری، قند اضافه و چربی ترانس هستند؛ به این معنی که حذف آنها از رژیم غذایی می‌تواند به طور قابل توجهی بر کاهش وزن و سلامت کلی تأثیر بگذارد.

 

۵) خواب کافی

کمبود خواب مزمن هم‌چنین می‌تواند دیگر تاکتیک‌های کاهش وزن (ورزش و ...) را در طول زمان بی‌اثر کند، به همین دلیل است که استراحت کافی و مناسب یکی از پایه‌های مهم کاهش وزن سالم است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی