شمانیوز
شما نیوز

ارائه خدمات رایگان درمانی به بیش از چهار هزار مددجو در همدان

ارائه خدمات رایگان درمانی به بیش از چهار هزار مددجو در همدان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان گفت: خدمات رایگان پزشکی به چهار هزار و ۱۴۲ مددجو و افراد کم برخوردار توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در پنج روز توسط کاروان جهادی سلامت الکفیل ارائه شد.

به گزارش شمانیوز، علی سنجربگی اظهار کرد: کاروان سلامت الکفیل متشکل از ۱۲۰ پزشک متخصص و فوق تخصص از ۱۰ خرداد در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان مستقر و تا نیمه خرداد خدمت رسانی کرد.

وی اضافه کرد: ۹۰ جایگاه (یونیت) دندانپزشکی در سالن مجاور حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان به منظور ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مستقر شدند و در مدت پنج روز یک هزار و ۱۷۰ نفر از خدمات دندان پزشکی دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: بیمارستان (آر.دی.اچ) برای درمان اضطراری و سرپایی بیماران توسط هلال احمر در این محل دایر شد که بدنبال آن ۹۸۰ نفر از خدمات تریاژ بهره مند شدند.

سنجربیگی با بیان اینکه یک شعبه از داروخانه هلال احمر نیز در این محل برپا شد،گفت: یک هزار و ۲۱۰ نفر از خدمات ویزیت و دارو استفاده کردند و پنج میلیارد ریال دارو با نسخه پزشک و رایگان در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی اظهار کرد: یک فضای دوستدار کودک برای مشغول کردن فرزندان کم سن و سال به بازی و نقاشی در این مکان دایر شده بود که ۲۰۲ کودک در این محل مشغول به بازی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان بیان کرد: ارائه آموزش کمک های اولیه نیز از دیگر برنامه ها هلال احمر در این برنامه بود که ۵۰۴ نفر آموزش های لازم را دریافت کردند و همچنین ۷۶ مراجعه کننده از خدمات روانشانسی بهره مند شدند.

سنجربگی گفت: مجموع افراد حاضر در این طرح شامل پزشک، دستیار پزشک، گروه تریاژ، تیم حمایت روانی و سایر افراد که به مردم خدمات ارائه می دهند به حدود ۲۵۰ نفر می رسید.

وی افزود: پزشکان عمومی، متخصص عفونی، قلب، متخصص کودکان، مامایی، زنان و زایمان، ارولوژی، متخصص داخلی، چشم پزشک و تیم مددکاری و حمایت روانی در این برنامه مشارکت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی