شمانیوز

نماینده مردم بافق و مهریز گفت: وزیر بعدی آموزش و پرورش باید توان دفاع از حقوق معلمان را داشته و شأن فرهنگیان را بالا برده و به تشکل‌های صنفی این وزارتخانه اهمیت بدهد.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگو با فارس درباره ویژگی‌های وزیر بعدی آموزش و پرورش، گفت: بارها درباره این وزارتخانه به دولت تذکر داده‌ام چرا که آموزش و پرورش وزارتخانه بسیار حساسی است که با آینده کشور سر و کار دارد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش بعدی باید با تجربه بوده و از خانواده فرهنگیان باشد ضمن اینکه جسور بودن وی برای رفع مشکلات این وزارتخانه بسیار اهمیت دارد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها خاطرنشان کرد: وزیر بعدی آموزش و پرورش باید توان دفاع از حق و حقوق فرهنگیان را داشته باشد و باید طرح رتبه‌بندی معلمان را به سرانجام مقصود رسانده و شأن معلمان را رعایت کند.

نماینده مردم بافق و مهریز گفت: اهتمام لازم در وزارت آموزش و پرورش نسبت به تشکل‌های صنفی معلمان امری بسیار مهم است ضمن اینکه جایگاه معلم، فرهنگی در جامعه که در سال‌های اخیر آسیب دیده‌اند که باید وزیر بعدی آموزش و پرورش آنرا احیا کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید