کد خبر : 902211

طرح مسکن اقساطی برای کارمندان دولت که صبح امروز توسط رئیس‌جمهور اعلام شد در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و بنا به گفته مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن احتمالاً تا دو هفته آینده به نتیجه می‌رسد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایسنا، 12 خردادماه یکی از نمایندگان مجلس از طرحی خبر داد که طی آن دولت به کارمندان خود پیشنهاد می‌کند در ازای پرداخت 15 درصد از حقوق خود برای 25 سال به صورت قسطی، مسکن خریداری کنند.

امروز نیز حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور در مراسم بهره برداری از پایانه مسافربری "سلام " فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به طرح وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار شدن کارمندان دولت اشاره کرد و گفت: کارمندان از روز اول استخدام با اختصاص بخش کمی از حقوق خود تا 10 سال پس از استخدام، صاحب منزل خواهند شد و مراحل آماده سازی و تکمیل این طرح در دست بررسی است تا جوانان در ابتدای شروع کار خود دغدغه مسکن نداشته باشند.

جزئیات بیشتری از این موضوع ارائه نشد اما شنیده‌ها حاکی از آن است که هنوز طرح مدونی برای این منظور تهیه نشده است.

در این زمینه با مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تماس گرفتیم. عباس فرهادیه با بیان این‌که دستور رئیس‌جمهور قطعاً پیگیری و اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: کلیات این پیشنهاد به وزارت راه و شهرسازی ارائه شده اما هنوز در جلسات کارشناسی، جمع‌بندی نشده است. به محض آماده شدن طرح، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

به گفته فرهادیه، نهایی شدن طرح، بیش از یکی دو هفته طول نخواهد کشید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • معلم بازنشسته

  سلام ما ۱۱۰ نفر در شهرستان بروجرد در تعاونی مسکن خانه گستر معلم شهرستان بروجرد برای دریافت زمین پول ریخته ایم حالا پول ما راخورده اند ومیگویند زمینی وجود ندارد فعلا از دکتر روحانی در خواست می کنم که به وزیر یا سرپرست اموزش وپرورش دستور رسیدگی دهند ممنونم ما گرفتار شدیم به داد ما برسید

 • دبیر

  انشالله که حرفشون سند بشه وضمانت اجایی داشته باشه

 • ناشناس

  آقای روحانی این که شد برای سنوات اولی ها پس کارمندان با بیست سال یا بیشتر چه کار بکنند خواهش میکنم یک فکری برای کارمندان بیست سال به بالا بکنید شما را به خدا ما بدبختهای به اسم کارمندرادریابید

 • علی

  یعنی احتمالاً با اجرای این طرح من معلم ۲۷ سال خدمت این رویا جامه عمل خواهد پوشید؟!!!

 • نریمان

  برای کارمندی رسمی که ۲۸ سال از عمرش را صرف خدمت در آموزش و پرورش کرده و هنوز هم زمین ، مسکن و خانه ای نداره و همچنان مستاجر هستش مسکن اقساطی شاملش می شود یا نه ؟