شمانیوز

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز برای کشت تابستانه کشاورزان افزایش یافته است و آب احتمالا تا سه روز دیگر به اصفهان می رسد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر: عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز برای کشت تابستانه کشاورزان افزایش یافته است و آب احتمالا تا سه روز دیگر به اصفهان می رسد.

حسین محمدرضایی اظهار داشت: خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز برای کشت تابستانه کشاورزان استان اصفهان افزایش یافته است.

وی افزود: پیش از این خروجی سد ۲۹ مترمکعب بر ثانیه بود که از بامداد امروز ۸۰ مترمکعب بر ثانیه به حجم فعلی افزوده شد.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان بیان داشت: در کمیته ۱۵ نفره شب گذشته که تا ساعت ۱۱ شب به طول انجامید بر در ارتباط با میزان دریافتی آب کشاورزان شرق و غرب صحبت شد.

وی ادامه داد: در نهایت قرار بر این شد که غرب اصفهان هر ماه به مدت ۱۵ روز و شرق اصفهان هر ماه ۲۰ روز آب بگیرند و در این میان ۹ روز نیز آب زاینده رود بسته خواهد بود.

محمدرضایی در ارتباط با احتمال دایمی شدن جریان آب زنده رود تاکید کرد: لازم است در پاییز ۴۵۰ میلیون مترمکعب آب باید در سد زاینده رود برای کشت غله اصفهان، شرب و صنعت باشد و بر این اساس باید آب به نوعی مصرف شود که این میزان آب در سد باقی بماند و به همین دلیل زرمان بندی مذکور برای جریان آب در نظر گرفته شد.

وی در ارتباط با زمان دقیق رسیدن آب به شهر اصفهان تاکید کرد: در ابتدا باید سد نکوآباد آبگیری شود تا آب زاینده رود به طرف اصفهان جاری شود و بر این اساس احتمالاً تا دو سه روز آینده آب به اصفهان می رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه