شمانیوز
شما نیوز

علیرضا کاظمی وزیر آموزش و پرورش

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد + سوابق

رئیس جمهور علیرضا کاظمی را به سرپرستی وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

به گزارش شمانیوز: آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران، طی حکمی علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش را به سمت سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

کاظمی تحصیلکرده حوزه و دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان است و پیش از سمت معاونت پرورشی و فرهنگی وزارتخانه، مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بوده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه پس از دو هفته بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی مجلس شورای اسلامی، صلاحیت و برنامه‌های ۱۸ وزیر پیشنهادی را تایید کردند و به ۱۸ وزیر پیشنهادی جز وزیر آموزش و پرورش برای تصدی وزارت‌خانه‌ها اعتماد کردند.

سوابق علیرضا کاظمی

کاظمی متولد ۱۳۴۴است ، اهل قاین از توابع استان خراسان رضوی و  دارای تحصیلات و  سوابق گوناگون  مدیریتی  در عرصه تعلیم و تربیت است ، سالیانی را در حوزه علمیه تحصیل کرده و در کسوت روحانیت در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور یافته است 

مدارج علمی 

 وی علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدارک مختلف دانشگاهی است ،کارشناسی  الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی، کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد  و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی در د انشگاه عالی دفاع ملی است . 

سوابق اجرایی و مدیریتی 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش دارای سوابق و فعا لیت های در خشانی در عرصه تعلیم و تربیت و نیز مسئولیت های فرهنگی  و اجتماعی است و سابقه ۱۷ ماه حضور فعال در جبهه های حق علیه باطل در کسوت روحانیت و طلبگی را در کارنامه خود دارد.  

سوابق اجرایی و مدیریتی 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش دارای سوابق و فعا لیت های در خشانی در عرصه تعلیم و تربیت و نیز مسئولیت های فرهنگی  و اجتماعی است و سابقه ۱۷ ماه حضور فعال در جبهه های حق علیه باطل در کسوت روحانیت و طلبگی را در کارنامه خود دارد.  

ریاست اداره آموزش و پرورش تایباد ،از  گردانندگان حلقه صالحین در مرکز آموزشی ثامن الحجج مشهد ،عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحدتایباد، ،معاون پژوهش ، برنامه ریزی منابع انسانی سازمان آموزش وپرورش خراسان رضوی ،معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده ثامن الحجج ،رییس گروه معارف دانشگاه فرهنگیان مشهد و .... از مناصب اجرایی علیرضا  کاظمی محسوب می شود و آخرین پست سازمانی وی قبل از هجرت به تهران ،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان ،پردیس شهید بهشتی مشهد است .

علیرضا کاظمی در دی ماه ۱۳۹۶ از سوی سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم به عنوان معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش منصوب شده بود.

تالیفات 

معاون وزیر آموزش و پرورش ،علاوه بر مدارج علمی و قابلیت های اجرایی ،دارای تالیفات متعدد در زمینه تاریخ و جغرافیای اسلامی است که می توان به تالیفاتی چون، جغرافیای تاریخی ماوراءالنهر ،تاثیر مذهب بر عناصر هنری شام ،تحولات فرهنگی و تعلیم و تربیت در قرن پنجم ،فتوح اسلامی در مغرب وایبریا ، رهبردهای فرهنگی دولت زمینه ساز ظهور و روند شناسی انقلاب اسلامی در ۵ مجلد نام برد .

وی همچنین در حال تدوین پایان نامه دوره دکترای خود  با عنوان راهبرد های ارتقا ملی در برنامه درس ملی در سند تحول بنیادین است و مقالاتی چون ،سیر تحول مکاتب در مدیریت استراتژیک و نیز نقد سند تحول راهبردی آموزش و پرورش ازمنظر مدیریت منابع انسانی را به رشته تحریر در آورده است. 

 با عنایت به  سوابق علمی و اجرایی دکتر کاظمی ونیز تجربه تحصیل در حوزه و دانشگاه انتظار میرود، روند برنامه های تربیتی  و فرهنگی در سطح مدارس و آموزش گاههای این وزارتخانه ارتقا یابد و با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل حوزه علمیه و طلاب و روحانیون و دیگر نهاد ها و سازمانهای مرتبط با فرهنگ و تعلیم و تربیت، شاهد تحقق بخش هایی از سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش باشیم.

دبیر، معاونین و کارکنان دبیر خانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش انتصاب این مدیر ارزشی را به وی و همکاران معاونت پرورشی تبریک گفته و توفیق روز افزون همه خدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی را تحت اوامر  مقام معظم رهبری از خداوند متعال مسالت می نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • محمدرضا قلی پور

    با سلام در بیوگرافی آقای کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، شهرستان قاین جزو استان خراسان جنوبی است که اشتباعا خراسان رضوی نوشته شده