شمانیوز
شما نیوز

سرپرست سازمان تامین اجتماعی:

سازمان تامین اجتماعی نیازمند اعتماد سازی است

سرپرست سازمان تامین اجتماعی، گفت: اعتماد یکی از اولویت‌ها در سازمان تأمین اجتماعی است و لازم است ضرایب کارایی و اثربخشی را به نحوی بالا ببریم که اعتماد حاصل شود.

به گزارش شما نیوز: «میرهاشم موسوی» در اولین جلسه شورای معاونین سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: تأمین اجتماعی، سازمان بسیار گسترده‌ای است و شرایط خاصی دارد لذا باید از همه فرصت‌ها استفاده کنیم تا زمینه برای ارائه خدمات مناسبت و شایسته به ذی نفعان فراهم شود.
وی گفت: اساس تأمین اجتماعی در جمهوری اسلامی تحقق عدالت است و این موضوع در کشور ما یک اصل اولویت دار محسوب می‌شود. لذا در هر تحول در این سازمان تحقق عدالت را پیگیری می‌کنیم.
موسوی ادامه داد: سه محور اصلی تعیین کرده‌ایم تا به وسیله آن سیستم راهبری شود و همچنین برنامه‌ها و اقدامات مورد ارزیابی قرار گیرد. این محورها تحول، عدالت و اعتماد است.
وی با بیان اینکه محور تحول را در «تحول در چشم انداز»، «تحول در جهت گیری‌ها و سیاست‌ها» و «تحول در روندها و اقدامات اجرایی» تعریف کردیم، گفت: از تمامی متخصصان چه در داخل سازمان و مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی و خارج از سازمان کمک می‌گیریم تا افق آینده این مجموعه را بازطراحی کنیم. ممکن است برخی از تحول‌ها در جهت‌گیری‌ها و سیاست‌ها مربوط به اسناد بالادستی، دولت و مجلس باشد که حتماً با آنها تعامل خواهیم داشت. همچنین تحول در روندها و اقدامات اجرایی را نیز دنبال می‌کنیم.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه آخرین و جدیدترین نسخه در سطح کلان در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی، نظام چند لایه است، اظهار داشت: وظایف این سازمان در این نظام مشخص است و چالش‌ها معلوم است، از این رو باید به مسئولیت خود توجه کافی کنیم.

موضوع تأمین اجتماعی با امنیت ملی گره خورده است

موسوی با تاکید بر رعایت تحقق عدالت اجتماعی در تمامی برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی، گفت: باید بیمه شدگان، کارفرمایان و بازنشستگان به آنچه که شایسته آن هستند، برسند. برای این منظور زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری که ما را به عدالت می‌رساند را تکمیل خواهیم کرد.
وی اعتماد را از دیگر اولویت‌های خود در سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: لازم است ضرایب کارایی و اثربخشی را به نحوی بالا ببریم که اعتماد حاصل شود. شعار را به عمل تبدیل می‌کنیم تا رضایت و در پی آن اعتماد شکل گیرد. رضایت مولد اعتماد و سرمایه اجتماعی می‌شود.
موسوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از دانش مدیران قبلی و کارشناسان بهره بگیریم، گفت: بر اساس خرد جمعی تصمیم گیری خواهیم کرد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: به زودی با هر معاونت و واحد جلسات تخصصی برگزار خواهد شد و در این جلسات به بررسی ۶ محور اساسی برای تدوین برنامه تحول در هر حوزه می‌پردازیم. از مدیران انتظار می‌رود آخرین وضعیت هر حوزه را مشخص و فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط قوت و ضعف آن‌ها را تبیین کنند. در محور دوم، آخرین وضعیت هر بخش نسبت به برنامه مصوب تعیین شود. محور سوم، چالش‌های اولویت‌دار و مسائل اصلی و در محور چهارم برای رفع آنها برنامه و راه‌حل تعریف شود. برای محور پنجم نیز برش‌های استانی چالش‌ها و اولویت‌ها ارائه شود.
وی همچنین به عنوان آخرین محور موضوع آینده‌نگاری و نگاشت آینده را در سازمان تأمین اجتماعی موضوع بسیار مهمی دانست و گفت: موضوع تأمین اجتماعی با امنیت ملی گره خورده است و باید آینده نگاری در بخش‌های مختلف را مرور کنیم.
در پایان جلسه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، حضور عملیاتی و عدم غفلت از استان‌ها و همراهی بیشتر با حوزه عمل را از مدیران ستادی مطالبه و خواستار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied