شمانیوز
شما نیوز

مجوز تردد

نحوه دریافت مجوز تردد بین استانی

فرمانداری تهران اعلام کرده دیگر مجوز حضوری برای تردد در فرمانداری صادر نمی‌شود و شهروندان فقط از طریق سایت taradodtehran.com می‌توانند اقدام به اخذ مجوز تردد کنند.

به گزارش شمانیوزفرمانداری تهران اعلام کرده دیگر مجوز تردد حضوری در فرمانداری صادر نمی‌شود و شهروندان فقط از طریق سایت taradodtehran.com می‌توانند اقدام به اخذ مجوز تردد کنند. سایت صدور مجوز تردد از صبح امروز آغاز به کار کرده است.

ایمان قربانی مشاور فرماندار تهران و مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران با اشاره به تغییرات صورت گرفته در صدور مجوز تردد در تهران گفت: همانطور که قبلاً هم اعلام کردیم سایت جدید صدور مجوز تردد در تهران از صبح فردا رسماً آغاز به کار می‌کند.

وی افزود: بر همین اساس دیگر هیچ‌گونه مجوز حضوری برای تردد در محل فرمانداری تهران صادر نمی‌شود. شهروندان فقط و فقط از طریق سایت اعلام شده اقدام به اخذ مجوز تردد کنند.

مدیر روابط عمومی تهران در ادامه در تشریح جزئیات جدید شرایط اخذ مجوز تردد در تهران اعلام کرد: از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ صبح (به مدت ۴ ساعت) مردم تهران فرصت ثبت نام برای دریافت مجوز دارند. همچنین سایت اعلام شده روزهای پنج‌شنبه و جمعه بسته خواهد بود. کسانی هم که حائز شرایط باشند پیامک تأیید به همراه کد پیگیری سفر بعدازظهر همان روز برای تلفن‌های همراهشان ارسال خواهد شد.

ثبت نام مجوز تردد بین شهری

اما شاید برای بسیاری از شهروندان این مساله جای سوال باشد که چگونه می‌توان برای تردد بین شهری مجوز گرفت؟ محدودیت تردد شبانه حتی در زمان تغییر رنگ شهرها ادامه دارد اما این گزینه هم برای شهروندان فراهم شده که با مراجعه به فرمانداری، نسبت به اخذ مجوز تردد بعد از ساعت شروع محدودیت شبانه اقدام کنند. در عین حال، تردد بین شهری در برخی مقاطع زمانی، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود و تردد تنها برای افرادی که مجوز داشتند ممکن بود. حال با بهبود شرایط پاندمی در کشور، ممنوعیت تردد بین شهرهای زرد و آبی برداشته شده است و تنها برای ورود به شهرهای نارنجی و قرمز به مجوز نیاز است. به همین منظور، سامانه‌ای برای دریافت مجوز تردد بین شهری راه اندازی شده است تا افراد در شرایط ضروری بتوانند مجوز تردد بین شهری دریافت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز تردد از فرمانداری

کارت ماشین و برگه سبز خودرو

اجاره نامه یا سند خانه

گواهی اشتغال

قبض خدماتی

هر پلاک خودرو در ماه یک بار می‌تواند ثبت‌نام کند و مجوزهایی که صادر می‌شود صرفاً برای یک هفته است و پس از آن هیچ اعتباری ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساکنان تهران برای در خواست مجوز به سایت taradodtehran.com که به همت مرکز فن‌آوری و iT فرمانداری تهران تهیه شده مراجعه کنند.

چگونه مجوز را پیگیری کنیم؟

–   کارشناسان از ساعت ۱۸ الی ۲۴ مدارک ارسالی را بررسی می‌کنند و در صورت صحت و تایید، یک پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود.

–   همچنین با استفاده از کد رهگیری می‌توانید درخواست دریافت مجوز تردد بین شهری را در سامانه مذکور پیگیری کنید.

قبل از ورود به سامانه ثبت درخواست تردد، به نکات زیر توجه کنید.

تصویر مدارک باید با فرمت .jpg و حجم آن ۵۱۲ کیلوبایت باشد.

درصورتی که با تلفن همراه از مدارک عکس می‌گیرید سعی کنید، تصاویر کیفیت لازم را داشته باشد، زیرا در صورت ناخوانا بودن، مجوز تایید نمی‌شود.

مراحل تکمیل فرم به شرح زیر است:

متقاضی پس از بارگذاری مدارک مورد نیاز، از طریق سامانه و همچنین پیامک کد رهگیری را دریافت می­کند.

فرمانداری اطلاعات بارگذاری شده را بررسی و تایید می‌کند.

در صورت تایید، برای متقاضیان دریافت مجوز، پیامک ارسال می‌شود.

وضعیت مجوز تردد در سامانه و با کد رهگیری نیز قابل پیگیری است.

پس از دریافت پیامک نهایی، می‌توانید مجوز را از بخش پیگیری درخواست دریافت کنید.

محدودیت ها تا کی ادامه دارد؟

بیشتر از یک سال از همه‌گیری کرونا می‌گذرد و خیلی‌ها از این محدودیت‌ها خسته شده‌اند. برای همین هم پرسش‌های فراوانی در این خصوص مطرح می‌شود که این محدودیت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد؟ واقعیت اینجاست که طبق آنچه دولت بارها اعلام کرده، تا زمانی که وضعیت فعلی کرونا و آمار به یک نقطه امن نرسد، محدودیت‌ها همچنان کنارمان خواهد بود. شاید محدودیت تردد بین شهری در برخی دوره‌ها حذف شود و بتوان به برخی شهرها یا استان‌ها تردد داشت اما محدودیت تردد شبانه فعلا به قوت خود باقی خواهد ماند.

جریمه تردد بین شهری چقدر است؟

شاید نتوان عدد دقیقی برای جریمه تردد بین شهری بیان کرد اما به طور معمول و در محدودیت‌هایی که برای شهرهای قرمز اعلام می‌شد، این رقم جریمه چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان بود. البته نرخ دقیق و شیوه محاسبه آن، بسته به جدی بودن وضعیت کرونا در استان‌ها، تغییر می‌کند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که محدودیت تردد شبانه کماکان به قوت خود باقی است.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied