شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

پنج دانش آموز کرجی دست به قتل های زنجیره ای زدند + فیلم

در اقدامى عجیب، پنج پسر دبیرستانى وقتی نتوانستند خانواده‌شان را راضی کنند که برای آنها موتورسیکلت بخرند، تصمیم گرفتند باند قتل های زنجیره ای تشکیل دهند و موتورسیکلت سرقت کنند.

به گزارش شما نیوز: در اقدامى عجیب، پنج پسر دبیرستانى وقتی نتوانستند خانواده‌شان را راضی کنند که برای آنها موتورسیکلت بخرند، تصمیم گرفتند باند سرقتی تشکیل دهند و موتورسیکلت سرقت کنند. آنها به دلیل سرقت موتورسیکلت قتل های زنجیره ای انجام دادند. دو پسرجوان که عامل قتل های زنجیره ای هستند، مدعی شده‌اند نمی‌دانستند طعمه‌هایشان با شلیک گلوله ساچمه‌زن فوت می‌کنند. در این قتل های زنجیره ای دو نفر به قتل رسیدند.

ماجرای قتل های زنجیره ای

 ماجرای این پنج نوجوان از خرید موتورر سیکلت شروع شد. هرکدام ازاین نوجوانان در آرزوی داشتن موتور سیکت بودند و باهم برای داشتن موتور سیکلت به گفت و گو می نشستند . این موضوع را با خانواده خودشان درمیان گذاشتند اما وقتی نتوانستند خانواده شان را راضی کنند که برای آنها موتورسیکلت بخرند، تصمیم گرفتند باند سرقتی تشکیل دهند و موتورسیکلت سرقت کنند. آنها با هفت میلیون تومان پس انداز خود یک قبضه تفنگ وینچستر ساچمه ای خریدند و در جریان سرقت ها مرتکب قتل دو نفر شده و مرد جوانی را تا یک قدمی مرگ بردند. 

این قتل های زنجیره ای در چهارباغ کرج اتفاق افتاد و باعث شد 5 پسر نوجوان دستشان به خون آلوده شود. 2 پسرجوان که عامل قتل های زنجیره ای هستند، مدعی شده اند نمی دانستند طعمه هایشان با شلیک گلوله ساچمه زن فوت می کنند. در این قتل های زنجیره ای متاسفانه 2 نفر به قتل رسیدند.

 اعترافات پسرهای دبیرستانی به قتل دو مرد با اسلحه

او پس از بهبودی از بیمارستان در شکایت خود گفت: متهمان مرا تعقیب کرده و با خودرو چند بار به موتورم زدند که وقتی توقف کردم با اسلحه دو گلوله به سمتم شلیک کرده و من بیهوش شدم. وقتی به هوش آمدم در بیمارستان بودم. به طور معجزه آسایی با کمک یک عابر از مرگ نجات پیدا کردم.  دو پسر دانش آموز که عامل این دو جنایت هستند، مدعی شده اند نمی دانستند طعمه هایشان با شلیک گلوله ساچمه زن فوت می کنند و تصورشان این بود که آنها فقط زخمی می شوند.

نظارت مستمر بر نوع رفتار فرزندان و آگاهی از ارتباطات و گروه همسالانشان از ضروریاتی است که از انحراف و بزه حتی می‌تواند از جرم های بسیار وحشتناک آنان پیشگیری می‌کند.

 

در چند روز گذشته حوادث وحشتناک دییگری نیز اتفاق افتاده است که در زیر به آنها اشاره شده است:

حمام خون در آبادان - زخمی شدن 6 مرد در صحنه قتل فجیع

سرهنگ حسین زلقی رئیس پلیس شهرستان آبادان گفت: در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی در تاریخ 18شهریورماه بین ۲ طایفه که منجر به قتل یک نفر و زخمی شدن 6 نفر در یکی از مناطق این شهرستان شده بود بلافاصله ماموران به محل نزاع اعزام شدند.

قتل های زنجیره ای

قتل در نزاع دسته جمعی 2 طایفه

وی افزود: با حضور ماموران پلیس در محل درگیری با هماهنگی مقام قضائی چند مظنون به قتل  دستگیر شدند.

سرهنگ زلقی گفت  : ماموران پلیس در ادامه اقدامات خود چند نفر از افراد شرکت کننده در نزاع دسته جمعی را نیز دستگیر کردند.

سرهنگ زلقی گفت: متهمان علت نزاع را اختلافات قبلی اعلام کردند.

 متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

قتل های زنجیره ای

قتل خونین بخاطر کری خوانی اینستاگرامی

قتل در تهران اتفاق افتاد. قتل به دلیل کری خوانی اینستاگرامی رخ داد. در این پرونده یک نفر به قتل رسید. 4 متهم قتل به قصاص محکوم شدند. در این پرونده علاوه بر قتل یک نفر چشم خود را از دست داد.

شامگاه پنجم آذرماه سال ۹۷ صدای شلیک دو گلوله در یکی از محله های پیشوای ورامین پیچید .همسایه ها که از خانه شان بیرون دویده بودند شاهد درگیری دسته جمعی میان چند جوان بودند. در این میان کامران ۲۸ ساله که به شدت زخمی شده بود  به همراه مرد جوانی به نام دانیال که از ناحیه چشم آسیب دیده بود به بیمارستان مفتح ورامین منتقل شدند .

اما تلاش پزشکان برای نجات کامران بی نتیجه ماند و وی به خاطر شدت خونریزی جان سپرد .دانیال نیز تحت عمل جراحی قرار گرفت اما چشم چپش به خاطر اصابت گلوله نابینا شد.پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد کامران به خاطر ضربات متعدد قمه و شلیک گلوله از پا درآمده است .

تحقیقات پلیس آغاز شده بود که مشخص شد کامران در درگیری دسته جمعی با چهار نفر از دوستانش به نام های مهدی ،ساسان ،ایرج و محسن از پا درآمده است. به این ترتیب متهمان ردیابی و بازداشت شدند .

در بررسی ها مشخص شد  در آن درگیری مهدی اسلحه وینچستر در دست داشت و سه متهم دیگر همگی قمه داشتند .

مهدی  در بازجویی ها انگیزه جنایت را کری خوانی های کامران در لایو اینستاگرام برشمرد و گفت: من و کامران از قبل باهم اختلاف حساب مالی داشتیم. او پولم را پس نمی داد .به همین خاطر دوستانم چند بار وساطت کردند اما او به ما بی اعتنا بود .او چندبار در لایو اینستاگرام کری خوانی کرده بود .

آخرین بار یکی از دوستانمان آمارداده و گفته بود او قرار است به پیشوا ورامین بیاید .به همین خاطر من و دوستانم به آنجا رفتیم .ما می خواستیم او را بترسانیم تا پولمان را پس بدهد. من برای ترساندن او از قبل اسلحه وینچستر خریده بودم.

 وی ادامه داد :آن شب وقتی با کامران  و دوستانش روبه رو شدیم درگیری میان ما بالا گرفت .چند نفر از دوستان کامران دعوا را شروع کردند. من دو تیرهوایی شلیک کردم که یکی از گلوله ها به پای کامران برخورد کرد  ودوستانم هم با قمه به او ضربه زدند. اما من نمی دانم چطور گلوله دیگر به  چشم دانیال برخورد کرد .من اصلا او را نمی شناختم و  هیچ خصومتی با او نداشتم .

سه متهم دیگر نیز مشارکت در جنایت را گردن گرفتند. به این ترتیب برای آنها کیفرخواست صادر و همگی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در آن جلسه اولیای دم کامران درخواست قصاص را مطرح کردند.

 دانیال نیز گفت: من اصلا طرفین دعوا را نمی شناختم .برای میانجیگری وارد دعوا شدم اما یکباره گلوله به چشمم برخورد کرد و موجب نابینایی من شد .من درخواست دیه دارم.

سپس متهمان به دفاع پرداختند.مهدی گفت من تیری که به پای قربانی زدم کشنده نبود و به همین خاطر اتهام قتل را قبول ندارم

سایر متهمان نیز ادعا کردند ضربه های کشنده را به مقتول نزده  اند.در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای چهار متهم حکم قصاص صادر کردند.

مهدی به خاطر کور شدن چشم دانیال به پرداخت دیه محکوم شد. اما این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور با طرح چند ایراد حکم صادره را شکستند و خواستار رسیدگی دوباره به پرونده شدند

قرار شد تا بار دیگر نظر پزشکی قانونی درباره علت تامه مرگ استعلام شود.

وقتی پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد تمام ضربه های وارد شده به قربانی می توانسته کشنده باشد بار دیگر چهار متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند.

در ابتدای جلسه مهدی رو به روی قضات ایستاد و گفت: ما آن شب رفته بودیم تا کامران را ادب کنیم. اما اصلاً قصد قتل او را نداشتیم .من از قبل اسلحه خریده بودم اما نمی دانستم اسلحه مسلح است. دو تیر هوایی شلیک کردم که  یکی ناخواسته  با چشم دانیال برخورد کرد و  دومین تیر هم به کامران خورد.

 ساسان نیز گفت :قبول دارم یک ضربه قمه به دست به کامران زدم اما قصد کشتن او را نداشتم.

ایرج و محسن نیز ابراز پشیمانی کردند و گفتند: ما برای قتل به آنجا نرفته بودیم. ما رفته بودیم تا کامران را بترسانیم و حالا از مرگ او پشیمان هستیم.

چهار متهم از وکیل اولیای دم درخواست کردند تا اولیای دم را راضی به گذشت کنند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع: رکنا و تی وی پلاس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied