شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

سرقت ماهرانه کیف توسط سارق زن + فیلم

زن سارق در فروشگاه میوه فروشی در کمال خونسردی دست به سرقت زد.

به گزارش شمانیوز: زن سارق در فروشگاه میوه فروشی در کمال خونسردی دست به سرقت زد. زن سارق در میوه فروشی اقدام به دزدی کرد. زن سارق با ترفندی خاص دستش را داخل کیف می برد.

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد، زن جوانی برای خرید به فروشگاه میوه فروشی مراجعه کرده است و درحال انتخاب سیب است که توجه سارق کش رو زن را جلب می کند.

سارق زن با سواستفاده از باز بودن زیپ کیف مالباخته محتویات داخل کیف را سرقت کرده و از صحنه جرم به سرعت جرم متواری می شود. زمان و مکان دقیق این فیلم مشخص نیست.

 

مورد مشابه دیگری از دزدی اتفاق افتاده که بدان اشاره می‌‌کنیم:

زن شیاد که با پوشیدن لباس بهیار به سراغ بیماران بدحال در بیمارستان می‌رفت و طلاهای آنها را با بدلیجات تعویض می‌کرد، تحت تعقیب قرار گرفت.

چند روز قبل زن جوانی به همراه مادر 70 ساله‌اش ثریا به یکی از بیمارستان‌های شمال تهران رفت. ثریا به خاطر بیماری‌اش تحت عمل جراحی قرار گرفت اما بعد از عمل دچار عفونت خونی شد و به‌ناچار چند روز بیشتر در بیمارستان ماند و همین مسأله باعث ابتلای او به کرونا شد. کهولت سنی، عفونت خونی و کرونا باعث شد تا تلاش‌های کادر درمان برای نجات او بی‌فایده مانده و پیرزن تسلیم مرگ شود.

پس از دفن ثریا، وراث به سراغ وصیتنامه پیرزن رفتند. یکی از مواردی که او وصیت کرده بود، فروش النگوهای طلایش و خرج آن برای امور خیریه و کمک به نیازمندان بود. فرزندان ثریا برای اجرای وصیت مادرشان، 5 النگوی طلای او را به طلافروشی برده تا با فروش آن، پولش را خرج نیازمندان کنند. اما مرد طلافروش مدعی شد که النگوها تقلبی است.

فرزندان ثریا که تصور می‌کردند النگوها از همان زمان خرید قلابی بوده به سراغ فروشنده آنها رفتند اما مدارکی که مرد طلافروش ارائه کرد، نشان داد که النگوها اصلی بوده است.

سرقت در بیمارستان

برای خانواده پیرزن جای تعجب بود که چطور طلاهای مادرشان از اصل به بدل تبدیل شده است و چه کسی آنها را عوض کرده تا اینکه به این نتیجه رسیدند شاید زمانی که مادرشان در بیمارستان بوده، چنین اتفاقی افتاده باشد.

بدین ترتیب به سراغ حراست بیمارستان رفته و موضوع را بررسی کردند. حراست بیمارستان بلافاصله وارد عمل شد و به بازبینی دوربین‌های مداربسته پرداخت. دوربین‌ها نشان می‌داد که زن جوان ناشناسی در حالی که لباس بهیاری به تن داشته، وارد بخش شده و به سراغ ثریا رفته و با اطمینان از اینکه پیرزن در خواب عمیق است، النگوهای او را سرقت کرده و به جای آن 5 النگوی بدلی شبیه النگوهای ثریا دستش کرده و از محل متواری شده است.

زن سارق

سرقت‌های سریالی

با برملا شد این راز، مأموران بیمارستان با چهار شکایت مشابه دیگر مواجه شدند. در بازبینی‌ها مشخص شد که همین زن ناشناس به سراغ بیماران بدحال که طلا به همراه داشتند، می‌رفته و با شناسایی طلاهایشان، بدل طلاها را تهیه کرده و شب بعد که بیماران در خواب بودند به سراغ آنها رفته و طلای تقلبی را با طلای اصلی جابه‌جا کرده و نقشه سرقتش را اجرا کرده است.

با شکایت دختر ثریا، تحقیقات به دستور بازپرس رسولی از شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت آغاز شد. در حالی که تحقیقات در رابطه با شناسایی و دستگیری زن ناشناس ادامه داشت، گزارش سرقت دیگری اعلام شد.

اما این بار زن ناشناس در حالی که سرگرم سرقت طلاهای یک بیمار بی‌هوش دیگر بود، ناگهان همراه او به اتاق برگشته و زن سارق فرصت نمی‌کند که طلاهای قلابی را جایگزین طلاهای اصلی کند و با طلاهای اصلی فرار می‌کند.

تحقیقات برای دستگیری زن سارق و کشف طلاهای سرقتی بیماران ادامه دارد.

مردان تنها، طعمه سارقان

زن جوان به تقلید از یک فیلم سینمایی با شگردی خاص به سراغ مردان میانسال و سالخورده می‌رفت و پس از مسموم کردن آنها نقشه سرقتش را اجرا می‌کرد.

مدتی قبل مرد میانسالی به پلیس رفت و از سرقت وسایل با ارزش خانه‌اش شکایت کرد و گفت: در ترمینال کار می‌کنم و روز گذشته زن جوانی به سراغم آمد. قصد خرید بلیت اتوبوس داشت در دقایقی که آنجا بود با من صحبت و درددل کرد. می‌گفت تنهاست و جایی برای رفتن ندارد و به‌همین خاطر می‌خواهد به شهرستان برود تا شاید آنجا بتواند برای خودش جایی پیدا کند. دلم برایش سوخت و گفتم یک شب او را به خانه‌ام ببرم تا فردا بتوانم برایش جایی پیدا کنم.

مرد میانسال ادامه داد: فرنوش هم سن و سال دخترم بود به‌خاطر کمک او را به خانه بردم. همسرم و بچه‌هایم در شهرستان زندگی می‌کنند و من در تهران تنها هستم. برای او چای آوردم و به آشپزخانه رفتم تا میوه بیاورم. اما وقتی چای خوردم دیگر چیزی متوجه نشدم و وقتی به هوش آمدم تمام وسایل با ارزش از قبیل تلفن همراه، پول، طلا را به سرقت برده بود. با شکایت کارمند ترمینال تحقیقات برای دستگیری زن جوان آغاز شد. در نخستین گام مأموران به سراغ دوربین‌های مداربسته ترمینال و اطراف خانه مالباخته رفتند. در بازبینی دوربین‌ها تصویر زن 30 ساله‌ای به دست آمد. با این احتمال که زن جوان سرقت‌های دیگری مرتکب شده باشد، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت مشخصات فرنوش را به پلیس پایتخت اعلام کردند. در بررسی‌ها مشخص شد که شکایتی مشابه در پایگاه هشتم پلیس آگاهی وجود دارد و فرنوش مرد ثروتمندی را به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار داده بود.

از آنجایی که احتمال می‌رفت زن جوان سرقت‌های دیگری هم مرتکب شود، به‌صورت نامحسوس محوطه ترمینال زیر نظر گرفته شد. با زیر نظر گرفتن ترمینال، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت موفق به شناسایی زن جوان شده و با تعقیب او خانه‌اش را که در محدوده میدان شوش بود شناسایی کردند.

پس از هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده، زن جوان دستگیر شد. فرنوش در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و بررسی‌ها برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم

چه شد که به فکر سرقت افتادی؟

در شهرستان زندگی می‌کردم. از کودکی زندگی بدی داشتم. ازدواج که کردم با خودم گفتم زندگی‌ام بهتر می‌شود، اما بهتر که نشد هیچ بدتر هم شد. در نهایت یک سال قبل ازهمسرم جدا شدم. بعد از جدایی تصمیم گرفتم راهی پایتخت شوم و زندگی جدیدی را برای خودم فراهم کنم.اما نشد.

چطور شد این شگرد به ذهنت خطور کرد؟

در یک فیلم سینمایی زنانی را دیدم که سر راه مردان میانسال و پیر قرار می‌گرفتند و به بهانه‌های مختلف از آنها سرقت می‌کردند.

همیشه نقشه ات می‌گرفت؟

نه. خیلی مواقع هم بود که مردان به من توجه نمی‌کردند اما مردانی که تنها بودند، همسرشان فوت کرده بود یا در شهرستان زندگی می‌کرد یا خارج از کشور رفته بود، آنها مرا به خانه‌شان دعوت می‌کردند.

بعد چه اتفاقی می‌افتاد؟

داروی بی‌هوشی داخل کیفم بود و در فرصتی مناسب، آن را داخل چای یا نوشیدنی که برای پذیرایی برایم آورده بودند می‌ریختم و با خوردن چای مسموم صاحب خانه بی‌هوش می‌شد و من هم وسایل با ارزش را به سرقت می‌بردم.

چند مورد سرقت کردی؟

حسابش دستم نیست. ولی من به غیر از تهران در شهرهایی مثل مشهد، شیراز؛ زنجان و دماوند هم این نقشه را اجرا کرده‌ام.

منبع: روزنامه ایران

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied