شمانیوز

کارشناسان آمریکایی در بررسی‌های آزمایشگاهی مشاهده کردند که بالا رفتن دمای هوا بر توانایی جانوران در مصرف برخی گیاهان سمی تاثیر می گذارد.

کارشناسان آمریکایی در بررسی‌های آزمایشگاهی مشاهده کردند که بالا رفتن دمای هوا بر توانایی جانوران در مصرف برخی گیاهان سمی تاثیر می گذارد.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بررسی مشخص شد زمانی که دمای هوا بالاتر می‌رود موش های کپه‌ساز توانایی خود را در حفظ رژیم غذایی معمول و مصرف گیاهان سمی از دست می دهند. بنابراین می‌توان گفت گرمای جهانی ممکن است به حیوانات گیاه‌خوار آسیب وارد کند.

«دنیس دیئرینگ»، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این بررسی درک ما را در مورد چگونگی تاثیر تغییرات جوی بر پستانداران افزایش می‌دهد چرا که توانایی آن‌ها در مصرف مواد سمی به دلیل گرم شدن هوا از بین می‌رود.

به گفته این کارشناس، این پدیده منجر به تغییر رژیم غذایی حیوانات و کاهش میزان خوراکی‌های گیاهی مصرفی آن‌ها می‌شود. در نتیجه این جانوران به زیستگاه‌های خنک تر نقل مکان کرده یا در مناطق بومی خود منقرض می‌شوند.

در این بررسی مشخص شد موش‌های کپه ساز صحرایی در آب و هوای گرم تر برای حفظ رژیم غذایی طبیعی خود بیشتر با مشکل روبرو می‌شوند. به لحاظ تغییرات اقلیمی این مطالعه نشان می‌دهد حیوانات گیاه خوار در تمامی نقاط جهان ممکن است برای دریافت منابع غذایی مورد نیازشان با مشکل روبرو می‌شوند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست،‌ اگرچه در رژیم غذایی تمامی حیوانات به اندازه موش‌های کپه‌ساز و دیگر گونه‌های موش‌ها گیاه‌های سمی وجود ندارد اما بیشتر پستانداران تا حدودی از مواد سمی مصرف می‌کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه