شمانیوز
شما نیوز

پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده است

وکیل پرونده خون‌های آلوده در واکنش به اظهارات رئیس سازمان انتقال خون مبنی بر اینکه رسیدگی به پرونده خون‌های آلوده به اتمام رسیده است، گفت: پرونده خون‌های آلوده هنوز بسته نشده و برخلاف گذشته که پرونده‌ها به صورت دسته جمعی پیگیری می‌شد، اکنون این پرونده‌ها به صورت موردی بررسی می‌شود.

علی صابری؛ وکیل پرونده خون‌های آلوده با اشاره به اظهارات رییس سازمان انتقال خون در مورد بسته شدن پرونده خون‌های آلوده گفت: باید توجه داشت که سازمان انتقال خون مسئول بررسی پرونده خون‌های آلوده نیست و قوه قضاییه باید به این موضوع رسیدگی کند. هنوز پرونده‌های خون‌های آلوده در خصوص بعضی افراد باز است و در برخی از پرونده‌ها دادگاه بدوی رای خود را صادر کرده است.
صابری افزود: برخلاف گذشته که پرونده‌ها به صورت دسته جمعی پیگیری می‌شد، اکنون این پرونده‌ها به صورت تک تک بررسی می‌شود. در مورد برخی از رای‌های صادر شده اعتراضاتی وجود دارد که به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده و هنوز جواب آنها نیامده است.
وی گفت: نقش وکیل در این پرونده‌ها بسیار کمرنگ شده است. در بسیاری از موارد با خود موکل تماس می‌گیرند و پرداخت‌ها به او و بدون دخالت وکیل صورت می‌گیرد. ما در این مورد اعتراضات حقوقی کرده‌ایم، اما به دلیل اینکه موکل‌ها بتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند این مسائل را رسانه‌ای نکرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان وکیل به دنبال احقاق حق موکلانم هستم و هیچ چشمداشت مالی از این پرونده‌ها ندارم، ولی متاسفانه به دلیل سمپاشی‌هایی که از سوی برخی صورت گرفته است به جز عده‌ای از افرادی که با من در ارتباط هستند و از گذشته مرا می‌شناسند باقی افراد نمی‌دانند که من وکیل این پرونده‌ها هستم.
صابری به روند پیگیری این پرونده‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اعلام کردیم؛ حاضریم برای احقاق حق موکلان با قوه قضاییه وارد گفت‌وگو شویم. در ابتدای رسیدگی به این پروند‌ها کانون هموفیلی‌های ایران که یک نهاد مدنی محسوب می‌شود؛ بسیار فعال بود ولی اکنون به دلیل فشارهایی که به آنها آمده است خود را کنار کشیده‌اند و برخی از شاکیان پرونده هم به دلیل عدم آگاهی فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که به ضرر خودشان تمام می‌شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied